![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() -90 4x4 1500K traktorissa insan allterrainit (ranger) taitaa olla. Hyvin on pärjännyt ympäri vuoden, talvella ei tietenkään nastoja voita. Kyllä taitaa tulla muualta meteliä enemmän kuin renkaista. Eikä maksa tonnia. Ei muuten kulu kovin helposti, itse en huomaa parin vuoden aikana isoa kulumaa että olisi tullut.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Rangereissa näyttää olevan sama kuvio ku BFG All terrainissa. Nyt on vaan toisen kerran peräkkäin kehnoja kokemuksia halvoista pinnatuista kumeista, niin en jaksais kolmatta kertaa enää.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Cooper STT on sellainen hyvä yleisrengas, vähän karkeampi kuin AT mutta aikas hiljainen maantiellä. Itsellä useampi sarja mennyt, pärjää ympäri vuoden.
__________________
Hilux 2.4TD + MADzuki 3.0 |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kuittasin noi BFG:t ja tuntu ku Chevy ois menny sukkasillaan. Varapyörä näytti olevan tommonen Cooper Discovery STT.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty Lumiaura esim pickuppiin | r2ree | O/M/V Muut | 1 | 26.09.2014 14:04 |
Painepesuri maasturiin tai pickuppiin | tekniikkamies | Tekniikka & Jutustelu | 14 | 22.09.2013 21:22 |
Pickuppiin kippi | AiMääVai | Tekniikka & Jutustelu | 21 | 26.05.2013 14:54 |
Myyty Aura ja hiekoitin pickuppiin. | 454SS | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 10 | 02.12.2010 11:03 |
Ostetaan Mistä lavakaukalo pickuppiin??? | Komanssi | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 03.05.2010 22:27 |