Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 18.05.2015, 17:40
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja JiiPee Näytä viesti
Ei ole ihan kaikki muumit laaksossa tällä hiivatin pysäköijällä, joka toistuvasti pysäköi risteysalueelle ja ihan suojatien eteen. Mallisuoritus Janakkalan Turengista - täällä osataan pysäköinti


Soitas palolaitokselle ja kysy mitä mieltä ne on tosta, koppalakkeja tuskin kiinnostaa alkaa sakottamaan,

joku sano joskus jossain, et koiran kusettajat aina heidän kotitielle pysäköi keskelle ja pollarit kävi lappusia tuomassa.
Kunnes oli sit soittanut palokunnalle, ja päällikkö oli autolla tullut käymään soitti autosta jonnekkin ja hinuri tuli vartin päästä. Oli kuulemma palopäällikkö maininnut ajelemaan lähtiessään, et nyt oppii.



Sitä en tiedä mitä oli käynyt tai ei tiennyt kirjoittajakaan mitä päällikkö tarkoitti



Tutulle soitin et mitäs tehdään kun joku kalastelija oli pysäköinyt autonsa niin etten päässyt traktorilla ohi, käski soitamaan tiepiiriin ja kirjoittamaan lasku seisonta-ajasta 48e tunti ja niin, et kotoota on lähdetty

En sit viittiny, kun oli muuallakin hommaa sille päivälle
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 Ewerglade Chit-Chat 1816 01.01.2014 17:16
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! Rompe1 Chit-Chat 1140 03.01.2013 18:50
Ostettu HALPA, eli lähes ilmainen auto kuningaskulkuri O/M/V Ajoneuvot 6 07.12.2012 12:46
kerro mikä vituttaa tjl Chit-Chat 4977 12.04.2012 08:28
pajeron kardaani ihmetyttää... Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 6 26.08.2009 17:55


Sivu luotu: 14:39 (GMT +2).