![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Sehä alkaa reissu olee jo melko lähellä taas, aika kova polte ois jo päästä rajan taakse ![]() Tapsalta meni eilen vielä painelaakeri patrollista ni tänää ilta/yövuoro laakerin vaihtoa ![]() ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Eikä se kipinöitä lennättävä takavinssi kauheen hyvää lupaa.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Koittakaaha saaha myös joka autoon saha mukaan!!
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Ilkka soitteli että ovat lähdössä Heinolasta kahden auton voimin keskiiviikkona joskus 11 aikaan liikkeelle. Ekan leirin koordinaatit otettu puhelimessa ja tässä näkyy se kartalla. Mun puhelin ei ota jostain syystä mms viestejä vastaan niin en nähnyt kuvaa jossa leirin paikka kartassa joten toivotaan että koordinaatit on edes lähellä totuutta
![]() lat 60 50,7254 lon 29 7,7039 |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Itellä autossa vielä jotai värkättävää, mutta mones aikaan porukat nyt on lähös ja mistä yli? Ja oisko kellää myydä edullista läppäriä.
|
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
mulla matkassa varaosina =37"boggeri varalla 6-pultti jaolla mut max sisään päin levittävällä 9"vanteel.rällällä ja mig hitsi,hj61 laturi,saginawa pumppu+työkalut siihen,volvo ohjaus nivelet murros 6pultti napa iso porttaali ratas jne kamoja. et ai tarvia kaikkien samoja kamoja raahata
![]() Mää tavoittelen jussilaisen kans samaan matkaan noin 11 aikoihin ja kouvolaan kauppaan ja siitä vaalimaalle. |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Hohhoijjaa taas viime hetkillä huomasin että takaperän alla pieni lätäkkö öljyä. Murikan pohja kulunut lähes puhki ja alkoi jo repeämään paksummasta materiaalista irti. No ei muuta kun broidin talliin, öljyt pihalle ja paikkaa päällee. Siellä olikin sopivasti D60 akselin hitsaus meneillään. Murikka tyhjennettiin ja pestiin vähän bensalla että saa suurimmat öljyt pois. Pari kertaa pamautti aika miehekkäästi kun toholla kuivateltiin murikkaa. Broidi teki 6mm paikan pohjaan ja hitsaili kiinni, yhtäkkiä vitunmoinen mossaus ja tulipallo auton alla. Perän sisällä öljyt ja pensanjämät jysähti ja sylkii litkut hitsaajan käsille niin että hanska suli käteen ja takatukka vähän latvoista kärähti. Onneksi oli maski päässä eikä käynyt pahemmin. Pakkaukset jäi nyt vaiheeseen ja täytyy huomenna ajoissa herätä jatkaman sitä. Onneksi nyt ei ole muuta kun renkaisiin maantiepaineet ja kamat pitää vaan survoa autoon sisään.
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
Juu mulla auto pakattu aikalailla ja muuten pelaa mut kovemmissa nopeuksissa vaihteisto kuulostaa siltä et olis täynnä hiekkaa
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Juhannus Trial 2015 Peruttu, muutettu ajelupäiväksi 13.6.2015 | sirP | Tapahtumat | 95 | 22.06.2015 20:54 |
PäHäMan Pääsiäis reissu venäjälle 2-6.04.2015 | _Tero_ | Tapahtumat | 144 | 04.05.2015 08:11 |
Pähäma Venäjän safari helatorstai 2010 | mikjus | Tapahtumat | 161 | 13.06.2010 12:30 |
PäHäMa Helatorstai 2008 venäjän safari 30.4 - 4.5 | mikjus | Tapahtumat | 168 | 11.05.2008 20:12 |
Helatorstai/ PäHäMan osasto Väihkönen jälkipyykki | Appari | Tapahtumat | 43 | 20.05.2005 18:17 |