Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 15.01.2015, 21:33
Arska:n Avatar
Arska Arska ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 09.07.04
Sijainti: Valtimo, Finland.
Viestit: 1.707
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Sorjonen Näytä viesti
Nyt alkas olla muutamia vahvikkeita vaille laatikonkannake valmis. kannatinpalkki on tehty 5cm*5cm palkista minkä seinämä on 3mm. päihin hitsasin lätkät josta sen saa kätevästi pultattua koriin. mietin vaan että miten kumityynyt joissa ei ole läpipulttia kestää laatikon vääntöä? tällä hetkellä kumityynyt ovat joku 7cm halkaisijaltaan joista lähtee 12mm tapit molemmin puolin. ajattelin varmuudeksi porata kannatin palkin läpi 10mm reijät jos sattuu kumi pettämään niin viskaan tilalle kumityynyn josta saa laitettua pultin läpi.
Mulla on ollu Hiluxin laatikko samalla tavalla kiinni jo monta vuotta ja hyvin on pysynyt. Ainoastaan vasemmanpuoleinen kumi on vähän enempi vasemmalla ja palkki taivutettu keskeltä.
Vastaa lainaten
 

Luokat
hilux, kierrejousitettu, teampätkis


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty come up projekti jakenbj O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 4 21.08.2013 21:35
Suikka projekti ”taasen” *Toinen projekti tuli taloon* jonetzu Maasturiprojektit 61 22.07.2011 20:51
M / V Tojo Hiluxsus -> LJ JpP O/M/V Ajoneuvot 0 14.10.2006 17:41
O: Projekti LöpöLassi O/M/V Muut 1 31.10.2005 09:09
M:projekti O/M/V Muut 0 13.10.2004 06:40


Sivu luotu: 07:15 (GMT +2).