Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 13.11.2014, 08:59
Gary Grand:n Avatar
Gary Grand Gary Grand ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.11.04
Sijainti: Petäjävesi, Finland.
Viestit: 2.889
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja wuntzikka Näytä viesti
itteeni ketuttaa liikenne, kun yrität jotain tehdä liikenteen seassa koneella... ei anneta tietä, ajavat koneeseen "kiinni", ajetaan saatanan kovaa vaikka tietyömerkit+50kmh+vilkut ja näitä ennen vielä 80 lätkät. kone on ku joulukuusi kaikkine valoine ja vilkkuineen. silti sieltä taas pertti perjantai suunnasti toisen auton imussa yli 50kmh kaivinkoneen peräpunti kulmaan... palteenpoistossa kun tarvii usein käyttää ylävaunua vinossa, kun ajetaan asvaltilla ja otetaan piennarta, sekä tavara hierotaan takasi pitemmälle sinne penkalle.
Tuttu tunne.. Tosin kokemukset on tuolta kultaisilta -80-90-luvuilta.
Nelostiellä äänekosken pohjoispuolella oltiin pintamultaa ajamassa penkoille, niin kaikki helvetin spedet ilmesty kuin tyhjästä ympärille hirveen kiireisinä, aina kun auton sai tielle poikittain ja torvet soi..

Yks onneton pukumies vetäs bemarinsa oikeen huolella kaverin Sisun taakse jumiin penkkaan, kun piti väkisin yrittää takakautta ohi, vaikka auto jo ojaa kohti peruutti ja pakkivalot paloi... Arvatkaas oliko hinausköydet "hukassa" tuon jälkeen..
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen.
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
mikä ihmetyttää,, eli lähes vituttaa mäksä Chit-Chat 1390 15.01.2022 19:25
Kiinnostaako suunnistus vuonna 2014 sampolaattori Tekniikka & Jutustelu 50 11.02.2014 13:39
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 Ewerglade Chit-Chat 1816 01.01.2014 17:16
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! Rompe1 Chit-Chat 1140 03.01.2013 18:50
kerro mikä vituttaa tjl Chit-Chat 4977 12.04.2012 08:28


Sivu luotu: 16:59 (GMT +2).