Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 05.11.2014, 21:04
A.I:n Avatar
A.I A.I ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 05.06.12
Sijainti: Salo
Viestit: 877
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja pastirolli Näytä viesti
Noin tulee varmasti käymään ja sitten sitä liimaa alkaa löytymään muidenkin lukoista. Ehdotan ihan perinteistä selkäsaunaa. Isolla porukalla kun kerran pyöräyttää pitkin lattiaa ja sanoo pari hyvää ohjetta niin kyllä alkaa homma sujumaan.
x2
Jos olisin naapuri ja sattuisin näkemään tilanteen niin luultavasti toivottaisin hyvää päivänjatkoa kummallekkin. kysyttäessä en olisi nähnyt mitään.

Edit. Nerd-O ala tekemään bisnestä, osta autoja joissa on maalipinta huono ja lasit naarmuiset -> anna nilkin tuhota loppukin pinta -> maalauta vakuutusyhtiön piikkiin ja myy auto parin tonnin voitolla.

__________________
Salon seudun OFF ROAD Ry

Viimeksi muokannut A.I : 05.11.2014 21:06
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 06.11.2014, 07:46
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja A.I Näytä viesti
Edit. Nerd-O ala tekemään bisnestä, osta autoja joissa on maalipinta huono ja lasit naarmuiset -> anna nilkin tuhota loppukin pinta -> maalauta vakuutusyhtiön piikkiin ja myy auto parin tonnin voitolla.
Tuo vaatisi hieman arvokkaampia autoja, koska ne parin tonnin autot menee suoraan lunastukseen. Maalaus maksaa kait sen 4-5000e
? Olettaisin ainakin jos omassa autossa korjauskulut oli 6300€ niin en usko että nuo kaikki umpiot on kovin halpoja. Työkin maksaa.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Offailemaan 20v päästä Nerd-O Chit-Chat 26 11.08.2005 17:44
Miten eroon puhelinmyyjästä? Santeri Jokes 11 27.01.2005 09:19
Kuinka päästä autoon sisään? Nerd-O Chit-Chat 20 23.11.2004 12:46
Korotusajatelma omasta päästä. Gemari Tekniikka & Jutustelu 14 28.07.2004 08:56
Eroon maamme surkimuksista! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 18.12.2001 16:01


Sivu luotu: 17:51 (GMT +2).