Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 01.11.2014, 09:04
GaryRock:n Avatar
GaryRock GaryRock ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 03.05.12
Sijainti: Jyväskylä, Suomi
Viestit: 623
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Mutta vähän näyttää siltä että halvalla vakuutuksella saa halvat korvaukset.
Vaikka vakuutusyhtiöt suurimmaksi osaksi tekee hieman tappiota vakuutusmyynnillä (raha tulee niille vakuutusrahojen sijoittamisesta jne.), niin tämä on itsestään selvyys.

Jos otetaan isompi joukko vakuuttajia (tai lasketaan yhden keskiarv), niin vakuutuksiin pistettyä rahaa enempää ei sieltä tule saamaan. Busineshan siinä kärsii jos pitää alkaa jakamaan enemmän mitä saa.

Halvempien autojen, harvemmin ilkivallan kohteiksi joutuvilla, hirvivaaran ulkopuolella ajavien jne. vakuutuksiin ei kannata pistää hirveästi, vaan säästää mielummin erotuksen kaskon ja minimin väliltä, niin jää varmasti voitolle.
Itsellä on vain pelkkä liikennevakuutus ja rahaa on säästynyt enemmän mitä ajoneuvojen arvo on tähän asti ollu ja popista on kaksi vakuutusta, koska on halvimmat.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Harrasteajoneuvo vakuutus ZAU Chit-Chat 2 27.10.2013 11:13
moottoripyörän vakuutus kami Chit-Chat 25 14.02.2012 12:36
Korvaako vakuutus jappe Tekniikka & Jutustelu 22 07.11.2009 08:00
Vakuutus maksuista Tekniikka & Jutustelu 4 08.02.2006 21:51
Lumi on pop MäIte Rakas Päiväkirja 0 22.11.2002 19:27


Sivu luotu: 05:46 (GMT +2).