![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() No, laskusta päätellen aiheutit ainakin jonkinmoista henkistä pahoinvointia. Vai oliskohan ollut jo olemassa sekin. Tuskin viikossa moisia traumoja saa aikaan kenenkään psyykelle..
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
ja todennäköisesti olet pysäköinyt tie alueelle, että tontille, yleensä tiealue jatkuu ojan pohjalle asti ja tuo liittymä ei taida olla edes enää virallinen liittymä. eli teoriassa luvattomasta maastopysäköinnistö olisit voinut saada sakot
__________________
hä ja kaikki kirjoitukse ovat muistin varaisia,eli ei kovin luotettavia koska yleensä en illalla muista mitä aamulla söin vai söinkö ollenkaan. Ja omituiset sanat saattaapi johtua tän noupädin kosketus näppäimistä, ku tulee näitä harha/viereisiä kirjaimia |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Tiealue jatkuu ojan takareunaan asti. Ja oliko jopa että metri päälle...
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Aika harvassa vaan on ne tiet, jotka ojanreunaan(metsänpuoleiseen) loppuvat.
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
kukas se on se viranomainen, joka tietää, että jos tierasite menee kohdasta x mutta myöhemmin aikoina on tehty uutta tietä, jonka kautta ehottomasti olisi järkevämpi kulkea (tai siis alkuperäistä tietä on jatkettu likemmäs mun maita) ja siitä tehä pisto Y että onnistuuko/voiko tehä /rasittaa uusiksi?
Saiko tästä mitään selvää? |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Oman tontin kohdalla tiealueen raja on kepitetty n. metrin päähän ojan reunasta. E: Ja jos Wunzikka haluat olla oikein korrekti niin ilmoita laskun kirjoittajalle että kiistät maksun. Sekin mielellään viestillä josta jää itselle kopio. Kun näkyy noita oikeusjuttuja tulevan turhemmistakin...
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori Viimeksi muokannut Jappi : 24.10.2014 11:33 |
|
#8
|
|||
|
|||
|
juu, kyllähän tämä nyt aika vahvasti vaikuttaa (teidän avulla) siltä, että en ole maksamassa. katotaan sitte, jos tarttee käräjille lähteä, josko selviää helpommin laskun maksamalla.
laitoin kyllä sinne menemää paperityölaskun, katotaa kumpi maksaa ensin. jos ottaa yhteyttä, niin kerron hänelle, että jos unohtaa laskunsa ni ei tartte maksaa minun laskua.
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät |
|
#9
|
|||
|
|||
Webaston "huopaa" mistä?
Eli thermo top on laitteen merkki ja huopa lopussa, hehkuu kivasti ja puhaltaa sellaista käden selän lämpöistä, kunnes sammuu kun ei lämpöriitä.
Käynnistyy viidesti ja sit pitää kuitata
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |
|
#10
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Jos tietyötä suoritettaessa on tarpeen aineiden varastoimista tai kuljettamista varten tai muuhun sellaiseen tarkoitukseen käyttää tietarkoitukseen otetun maan ulkopuolella olevaa toiselle kuuluvaa aluetta, tienpitäjällä on oikeus ottaa alue käyttöönsä enintään tietyön ajaksi, mikäli siitä ei aiheudu kiinteistölle sanottavaa haittaa." ja sitten uudempana versiona sama: "47 § (9.8.1963/404) Jos tietyötä suoritettaessa on tarpeen voima- tai puhelinjohtojen vetämistä, majoituspaikan perustamista, liikenteen väliaikaista järjestämistä, aineiden varastoimista tai kuljettamista varten tahi muuhun sellaiseen tarkoitukseen käyttää tietarkoitukseen otetun maan ulkopuolella olevaa toiselle kuuluvaa aluetta, tienpitäjällä on oikeus ottaa alue käyttöönsä enintään tietyön ajaksi, mikäli siitä ei aiheudu kiinteistölle sanottavaa haittaa." joten periaatteessa saan viedä vaikka hinattavan huvilan majoituspaikaksi, jos siitä ei aiheudu haittaa
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät |
|
#11
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
kiistin maksun ja uhkaa tehdä rikosilmoituksen kotirauhan rikkomisesta/autolla tunkeutuminen tontille, jos en maksa laskua.
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät |
|
#12
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Eli ota yhteyttä lähimpään poliisilaitokseen ja kysele mikä meininki.
__________________
RASOR |
|
#13
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
ja käynti poliisilaitoksella, melko hyödytön. eipä paljoa kiinnosta ja kiinnostaa hyvin vähän vasta sittenkin, kun tulee se rikosilmoitus asiasta. mutta sanoi, että ei paljoa perää mahdollisesti tuommoisella laskulla ja ei kannata ainankaan vielä maksaa.
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät Viimeksi muokannut wuntzikka : 28.10.2014 14:58 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Patrol kysy/vastaa | jubet | Tekniikka & Jutustelu | 1806 | 24.10.2024 21:23 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2013 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2193 | 01.01.2014 17:02 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |
| mitä tehä patrollille ku ei käänny?? | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 21.03.2011 16:41 |