Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja ImacInnes
Kaikki vakuutukset siirsin IFistä Poppiin.
Joka auto n. 200 euroa halvempi/ vuosi.
Koti vakuutus oli myös selvästi halvempi.
Miinuksen mainittakoon että lähettelevät turhia laskuja ja saa soitella ja kysellä jotta miksi näin. Aina on asia selvinnyt eikä ole noita tarvinnut maksaa. Vähenemään päin kylläkin.
Toinen miinus on vielä että et pysty katsastuskonttorilla ottaa Popin vakuutusta vaan joudut soittamaan ja ottamaan vakuutuksen ja sitten se näkyy heti kyllä konttorinkin koneiss. Välillä joutuu odottelemaan pitkäänkin jotta joku vastaa puhelimeen?
t. Ismo Ämmä
|
Turhaan siirsit; Oman autoni (Hj61 vm 89 pakettiauton liikennevakuutus 70%:n bonuksella maksaa 140,60 €/vuosi ja Etukasko, sis. Törmäysturva,varkaus,palo,hirvi,ilkivalta,autopalv eluplus,lemmikkiturva,vastuuturva ulkomailla ja ajoneuvon oikeusturva maksaa 120,88 €/vuosi. Seuraavassa vuosiuudistuksessa tulee Loistokuskin 75%:n Loistokuskibonus liikennevakuutukseen. Passatissa sellainen jo on. Mikä muu yhtiö kuin If antaa tuolla hinnalla kaskovakuutuksen 25v vanhalle autolle? Tai yleensäkään kaskon? Eikä tarvitse roikkua puhelimessa.