![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Siirrymme maalta mökkeilemään kaupunkiin. Eli suvun siirtolapuutarhamökille. Syötävää, saunaa, syötävää. Kuulemma kalapöytä tiedossa, nam. Kuskin vuoro tänä vuonna, joten mehulinja. Pojan kanssa voisi käydä ongella.
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Menee varmaankin tää juhannus kotosalla, noitten kahden riiviön kanssa meinasin käydä tänään veneilemässä/kalassa jos ei rupee tuulemaan enempää.
Huomenna jos sais korjattua noi mönkijät et pääsee pojat ajelemaan ja polttopuitakin pitäis tehä. Niin ja onhan tuolla tallissa oottamassa yx Suburbanin laajennettu määräaikaishuolto, sitäkin pitäis saada tehtyä. Eilen illalla tulikin purettua puoli konetta, tänään vois illalla ruveta sitä jo niputtamaan että päästään niihin "mukavempiin" hommiin eli pienemmän turbon vaihtoon ja WTA-coolerin asennukseen. Velliä menee toki tappavan tasaisesti kokoajan, välissä ehkä muutama lonkero. Ja Jallua. Eli ei juuri poikea normaaliarjesta... |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Tuli äsken koiran kanssa tsekattua reitti myrskynkaadoille, alkuviikosta mönksy ja kärry liikkeelle. Illalla Kiponniemi, sauna ja pari Krombacherin Weizen 0.5 volttista...aika selvä homma!
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kotosalla perheen kanssa,kai sitä vois illasta kokolla käydä.
Muutama alkoholiton siideri tuli ostettua kun emännällä on "sammakko syylärissä" vielä toistaseks ja lähtö synnärille voi olla koska hyvänsä.. ![]()
__________________
================================== Mitä isommat renkaat,sitä pitempi matka hakea traktori. PäHäMa |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Kotona, ihmisiksi. Kylän kokolla varmaankin käydään porukalla ja pari "saunaolutta" illemmalla jos jaksaa. Eilen ja tänään riehunut tossa naapurin metikössä tuulenkaatoja keräämässä talteen, meinaa vähän setää puuskuttaa kun rungonpätkiä raahaa saksilla ajouran varteen.
![]()
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Läyliäisiin mökille vähän olutta ja saunaa sekä pari vihtaa. Nyt otetaan vaan Yks päivä ja painutaan kotiin laittaa rässtihommia vähemmäks
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Kotosalla tyttären kanssa. Uima-allasta lämmitelty ja kohta pitäisi lainassa ollut Avant jollsin ilveellä saada MANnin kyytiin, niin voidaan se huomenna käydö palauttamassa. Illalla varmaan grillataan ja saunotaan. Kaljaa tekisi mieli enemmänkin ottaa, mutta eipä 5-vuotiaan kanssa oikeen viiti...
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään LVI- tarvikkeita ja LVI- suunnitelmia | spede80 | O/M/V Muut | 21 | 20.07.2011 12:04 |
Juhannus HINNAT | sjeeppi | Chit-Chat | 32 | 27.06.2006 10:55 |
Juhannus suunnitelmia 2 | Käyttäjä | Outdoor hobbies | 5 | 21.06.2005 08:19 |
Juhannus meeting | Yleiset | 29 | 22.06.2004 07:09 |