Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.06.2014, 17:49
liisi:n Avatar
liisi liisi ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 23.05.04
Sijainti: Uusimaa, Finland.
Viestit: 441
Perusasetus




"Karhu jäljillä

Nykyään vaikein päivä "Laatokan". Osallistujat on läpäistävä linja Challenge - Marathon koostuu kahdesta erikoiskoetta yhteensä noin sata kilometriä ja tieosuuden välillä. Standard asettamissa aikarajoissa järjestäjien kulkua koko kisa on 24 tuntia, jotta yksityiskohdat selviävät vasta lauantaiaamuna. Tällä välin ensimmäinen kokemus ensimmäisen SS.

Johtajat Adventure lipsahti ensimmäisen 34 kilometrin radalla 03:00. On erikoiskokeen ja olivat vakavia kiima, ja liikkuvuutta vähentämällä ja umpeen metsän polkua ja pakottaa joen jyrkkä vastarannalle, vaativat vinssien.
vanhempi testejä ensimmäisen SU läpäissyt kuuluisa "Trail humalaisen metsuri." Se oli täällä, että siirtymässä osallistujat, löysimme tuoreita karhun jälkiä.

Suurin este "Polut" ovat aina olleet 150 metrin välimaastoon suo ja puro roiskuu, "täytetyt" lokit. Täällä soveltaa eri taktiikoita: joku kulkee hänen vauhdissa, toiset menevät kevyesti vinssi. Oli myös puhdas ja suon segmentissä.

Ja viimeisessä erikoiskokeen segmentin tapasimme ensimmäisen täytetty puhtaalla vedellä, ja ohitettuaan johtajat Adventure Open ja TR-2 - loska puutavaraa vanha kiima. Oli ford lähellä viehättävä rauniot puinen silta (kuten sanonta kuuluu: "Hän tuhosi sen meille"), joka ei aiheuta ongelmia, jos ei jyrkkä rinne ulostulossa. Usean vuoden työn, joka johti erikoiskokeen joka kaivettiin kallion täysin sileä kanava, jolle alukset "tuli" urheiluautoja aloittaa "vinchevanie." Kuitenkin tämä kehityskaari valitsi eivät kaikki, useita miehistöt lähtivät oikealle, ja Andrey Kuznetsov ja Mihail Aleksandrov ei seistä jonossa ylityksen pyälletyn käytävällä - sai nopeasti pois joen toiselle paikkakunnalle, ja jopa vei pari quadrics. Kanava oli kapea, kun taas toinen miehistön ei laajennettu sitä, "räjäyttäminen" osan rannikkoa.
epämiellyttävä este tänään oli yhteinen kaikille testit - määrä lentää pureva ja bloodsucking loisia ylitti kaikki mielenterveyden rajoja.

Odota maratonin osallistujien ja onnea - se ei ole helppoa nyt !"

http://ex-roadmedia.ru/4x4/trophy/la...sk=view&id=620

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Juhannus Trial 14-15.6.2014 sirP Tapahtumat 149 02.03.2015 20:57
Kelekkakausi 2013-2014 Joske Chit-Chat 12 31.12.2013 15:06
Ladoga 2014 HaKu Tapahtumat 0 23.09.2013 15:07
Myyty Ke-70 -80 corolla leimaa 10/2014 pööpöilijä O/M/V Ajoneuvot 2 29.08.2013 09:32
Myyty Hilux YN110L. Leimaa 1.9.2014 saakka. Proli O/M/V Ajoneuvot 8 07.07.2013 10:52


Sivu luotu: 03:23 (GMT +2).