"Karhu jäljillä
Nykyään vaikein päivä "Laatokan". Osallistujat on läpäistävä linja Challenge - Marathon koostuu kahdesta erikoiskoetta yhteensä noin sata kilometriä ja tieosuuden välillä. Standard asettamissa aikarajoissa järjestäjien kulkua koko kisa on 24 tuntia, jotta yksityiskohdat selviävät vasta lauantaiaamuna. Tällä välin ensimmäinen kokemus ensimmäisen SS.
Johtajat Adventure lipsahti ensimmäisen 34 kilometrin radalla 03:00. On erikoiskokeen ja olivat vakavia kiima, ja liikkuvuutta vähentämällä ja umpeen metsän polkua ja pakottaa joen jyrkkä vastarannalle, vaativat vinssien.
vanhempi testejä ensimmäisen SU läpäissyt kuuluisa "Trail humalaisen metsuri." Se oli täällä, että siirtymässä osallistujat, löysimme tuoreita karhun jälkiä.
Suurin este "Polut" ovat aina olleet 150 metrin välimaastoon suo ja puro roiskuu, "täytetyt" lokit. Täällä soveltaa eri taktiikoita: joku kulkee hänen vauhdissa, toiset menevät kevyesti vinssi. Oli myös puhdas ja suon segmentissä.
Ja viimeisessä erikoiskokeen segmentin tapasimme ensimmäisen täytetty puhtaalla vedellä, ja ohitettuaan johtajat Adventure Open ja TR-2 - loska puutavaraa vanha kiima. Oli ford lähellä viehättävä rauniot puinen silta (kuten sanonta kuuluu: "Hän tuhosi sen meille"), joka ei aiheuta ongelmia, jos ei jyrkkä rinne ulostulossa. Usean vuoden työn, joka johti erikoiskokeen joka kaivettiin kallion täysin sileä kanava, jolle alukset "tuli" urheiluautoja aloittaa "vinchevanie." Kuitenkin tämä kehityskaari valitsi eivät kaikki, useita miehistöt lähtivät oikealle, ja Andrey Kuznetsov ja Mihail Aleksandrov ei seistä jonossa ylityksen pyälletyn käytävällä - sai nopeasti pois joen toiselle paikkakunnalle, ja jopa vei pari quadrics. Kanava oli kapea, kun taas toinen miehistön ei laajennettu sitä, "räjäyttäminen" osan rannikkoa.
epämiellyttävä este tänään oli yhteinen kaikille testit - määrä lentää pureva ja bloodsucking loisia ylitti kaikki mielenterveyden rajoja.
Odota maratonin osallistujien ja onnea - se ei ole helppoa nyt !"
http://ex-roadmedia.ru/4x4/trophy/la...sk=view&id=620