![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Siis onko tuo sivu 24 täyttä puppua? vai olenko käsittänyt väärin?Siis voisiko joku joka ymmärtää/on kokemusta, lukea k.o sivun! Lainaus:
on viisi, jolloin virtaus poikkipinta-alaksi muodostuu 9,42 mm². " siis eikö ruisusuuttimien reiät ilmoiteta halkaisijana? 5 kpl 0,60 mm reikiä ovat jotain aivan muuta kuin tuo 9,42mm2 Ja tuo paineen laskeminen; jos tuo 0,6mm on halkaisija, ja korjataan tuo ruiskutuspaine tuolle n.1,4mm2 niin common railin 2000 bar paineet ovat pientä tuhinaa... Ja tuossa ruiskutuspaineen laskukaavassakin voi olla jotain "matoja" sillä yhtä äkkiä en löytänyt kaavasta ruiskutusaikaa? jotain pienenpää sattui myös silmään, mutta ne on marginaalisia tuohon yllämainittuun. Sinänsä hyvä opus, mutta onko noita virheitä enemmänkin? Ja onko edes yllämainittu virhe, vai meikäläisen ymmärtämättömyyttä/tyhmyyttä?
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
En nyt muuallekkaan keksiny laittaa tämmöstä kysymystä. Vinssinä on runva ewx-12000 ja siinä oli 10mm naru ja pituus noin 27metriä. Se mahtu kyllä hyvin kelalle, mutta kävi kantoja irrottaessa niin, että meni poikki. Ajattelin koittaa pleissata jatkon tuohon köyteen ihan kokeilumielessä. Tilasin kyllä uuden köyden 12mm 30metriä. Mahtaako tuo 12millinen enää mennä kokonaan rummulle vai joutuneeko lyhentään?
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Voi v... tulppaha se oli
Viimeksi muokannut Danlig : 05.05.2014 16:22 |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Juuri viimeviikolla tuli ehjätyksi yksi kone "ehjää vähän ehjemmällä" tulpalla...
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Nyt pitää vähän biltemaa kehua. Pojilla semmoinen hussen monttupyörä joka söi tulppia 30-60min välein.. ngk:n tulppia olivat. Ei saanut säädettyä kohdalleen ku vissiin aika tarkka lämpötilasta kosteudesta ja kuun asennosta.. appiukko näki biltsussa tulppien hinnan ja laski heti et tulee roimasti halvemmaksi niitä vaihdella.. lopputulos oli että nyt on ollut jo 10h sama tulppa paikallaan.. et ei se hinta näköjään aina ratkaise..
__________________
puukko 2 |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Tumpula Racing Team |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Patrol kysy/vastaa | jubet | Tekniikka & Jutustelu | 1806 | 24.10.2024 21:23 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2013 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2193 | 01.01.2014 17:02 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |
| mitä tehä patrollille ku ei käänny?? | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 21.03.2011 16:41 |