Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #34  
Vanha 05.03.2014, 18:26
Räbinä:n Avatar
Räbinä Räbinä ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 14.08.10
Sijainti: Talluskylä
Viestit: 156
Perusasetus

Niin on uudemmassa raudat ulkopuolella ja kiinnitys pulteilla alapuolelta. Jäi sinne lopulta ennenpi tilaa mitä tuo kuva näyttää. Ehkä reilu sentti ja pultinkin sai hyvin paikalleen kun tunkkasi laatikkoa vähän ylös päin. En kehannu, enkä raaski tuohon runkoon tehä uusia kiinnitys kohtia. Ja vehkeetkin täällä kotona on mitä on. Kytkinkopan vaihdolla sai uuden laatikon suoraan ja istumaan alkuperäisille kiinnikkeille. Helepottaa kummasti kun on kaks kokonaista autoo mistä kattella käypästä palikkaa. Ei näissä oo kyllä muuta yhteistä ku keulamaskissa toyota teksti.

Vinssin vivustoon pitäs joku jatko patentti kehittää. Vanha "vaijeri vivusto" jää paikalleen. Vinssi kardaanille jatkopala kans.
Nyt helepottas ku löytäs kytkentäkaavion sähköille takaosasta. Johtosarjan vaihto menossa. Ja se charge ligh rele oli sulanu lattialle.

Niin ja tuli lyhennettyä nuita ketjuja käypäseks ja ON muuten pitoja
__________________
Konepalvelu Juha Räbinä OY
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
"nysäakseli" miten virheetön sen tarvii olla?edit, entäs "hubi"? lacrits68 Tekniikka & Jutustelu 5 17.04.2011 17:00
Suomi Toyota 8" perämurikka huolto Fomococars Tekniikka & Jutustelu 0 10.05.2010 22:20
APUA! Hilux-06 33" 12.5" katsastus antton077 Tekniikka & Jutustelu 3 12.03.2010 22:40
LäJän "perus" huolto alkakoon. Juuso_L Maasturiprojektit 25 29.12.2008 10:47
Ostetaan Ostetaan "Katsastus renkaat" Osmo87 O/M/V Renkaat ja vanteet 1 02.10.2008 20:17


Sivu luotu: 08:43 (GMT +2).