Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #12  
Vanha 03.03.2014, 18:26
Porvoon Hilma Porvoon Hilma ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 01.05.12
Sijainti: Sipoo
Viestit: 2.426
Perusasetus

Venäjän toimet Krimillä ovat aivan eri vuosikymmeneltä kuin tämän päivän avoimessa maailmassa olemme tottuneet näkemään. Toki samantyyppistä toimintaa on ollut aikaisemminkin eri puolilla maailmaa eikä pelkästään venäläisten toimesta.

Olisko Venäjälle tullut yllätyksenä se, että Ukrainassa onkin demokraattinen hallitus eikä maan johtoon noussut Venäjän nukkehallitus?

Ehkä vielä suurempi yllätys venäläisille lienee Ukrainan pääministerin jyrkkä nootti venäläisille vetäytymisestä. CNBC:llä näin haastattelun eikä tuossa lausunnossa ollut mitään järjetöntä uhmaa vaan selkeä julkilausuma maan suvereniteetin loukkauksen lopettamisesta ja poliittisen ratkaisun etsimisestä. Nuori pääministeri puhui järkeä vailla poliitista painolastia.

Ei tule sotaa tästä, Venäjällä on liikaa menetettävänä vaikka tämä ei olekaan uusi Afganistan. Valuuttapako on hirvittävä ja se on ollut sitä jo vuoden. Rupla meni yli 50:n ja suomalaisille yrityksille tämä on silkkaa tappiota. Ei hyvä. Venäläisten ostovoima alenee ja yhä harvempi turisti tulee Suomeenkaan.
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Nasan miehen mietteitä -MAKE- Chit-Chat 75 18.02.2014 21:13
Mietteitä tästä??? Rekisteröimätön Chit-Chat 2 28.04.2010 12:43
automaatti mietteitä Tekniikka & Jutustelu 12 09.10.2005 20:05
automaatti mietteitä Tekniikka & Jutustelu 0 08.10.2005 20:59
Ei saa suuttua aihe ( mietteitä harrastuksesta ) Ex_inkkari Tekniikka & Jutustelu 68 25.08.2004 12:06


Sivu luotu: 11:06 (GMT +2).