Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.01.2014, 19:44
hitoy hitoy ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.04.10
Sijainti: kirkkonummi
Viestit: 1.779
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja temmi_hoo Näytä viesti
Oisko tässä kerrankin aineksia KUVIN kertoa, miten homma tapahtuu. Monella on kuvia akselin eri vaiheista, mutta toi päitten kääntö jää sitten sekavaksi tajunnanvirtaselitykseksi. Sulla on hyvän selkee kuva tästä kohasta. Jos vielä saa pyytää samaan topiciin kuvia kardaanikulmasta niin sittenhän se alkais oleen tässä.

Ei sillä, että ite oisin tarviimassa, mutta sillon joskus ennen Jeepin hommaamista tuli ostettua liian sitruunaksi osottautunu patukka, jota ois ollu tarkotus härvätä kuntoon. Siinä oli SOA tehtynä päin hanurikkoa, eikä sillon ollu talliakaan. Sitten ostin Jeepin ja tallipaikan ja joku poltti tallin.

Hyvältä siis näyttää tekemisen meininki, samaa vaan!

P.S. ei kukaan sattumalta tietäis Vihdin suunnalta jotain tallimenoa?
Kiitos kiitos. Kardaanin kuvat tulossa kun räpsitään. Itekkin "hiukan" selannut näitä ja ajattelin räpsiä sellaisiakin kuvia mitä en nopealla noin 10h surffaamisella löytänyt.
Edit: Tallin palaminen harmittaa vieläkin peijoonasti ja samalla koko porukan hajoaminen. Sitä oon monet kerrat muistellut kun yksin tuolla pihalla/"liiterissä" värkännyt. Ei tarvi huudella naapuri ruutuun jos vaikka extra käsi paria kaipaisi... Toisaalta eipä kukaan vittuile myöskään selän takana.


Viimeksi muokannut hitoy : 06.01.2014 19:48
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 23:01 (GMT +2).