Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 29.12.2013, 23:51
Mico:n Avatar
Mico Mico ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 05.05.09
Sijainti: Outokumpu
Viestit: 439
Perusasetus

No sen verran meni osastolle OT, että tämä kuva on kyllä työtapaturmasta.

Eino-myrskyltä tuli turpaan marraskuussa, kun työnpuolesta piti korjata firman varastohallin kattoa (Jossa tosin sijaitsee myöskin kaluston talvisäilytys/rakentelutilaa.) Mutta pakkohan se oli naamasta kuva laittaa kun "hj":kin laittoi

Maastossa ei oo tainnut ikinä sattua mitään pintahaavoja kummempaa, mutta tallilta on lanssilla pari kertaa lähdetty Joensuun Tikkamäelle. Omilla kyydeillä tikattavaksi tai raudan poistoon silmästä on tullut mentyä myöskin useita kertoja.



Katolta 3,5-4 m asfalttiin kulma edellä, kallo halki, poskiluu poikki, silmänpohja kappaleiksi, ranteet ja lonkka kävi pois sijoiltaan ja reisilihas poikki.
__________________
Analoginen sankari, digitaalisessa maailmassa.

rakennuspiirustus.fi/

<-ISORY->
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Onko kuin monella traileri? jyrden Chit-Chat 26 24.06.2011 07:18
saako huoltoautossa kuljettaa enemmän porukkaa kuin mille rekisteröity? Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 49 25.02.2011 21:45
Onko hj:n 5v laatikko pidempi kuin 4 vaihteinen? räyhäracing Tekniikka & Jutustelu 7 01.06.2009 13:35
Onko porukka tehnyt kärryjä? Olkku Chit-Chat 5 23.02.2008 06:33
Onko auton vaihto useammin kuin sukkien harrastus? SamiN Chit-Chat 16 02.09.2005 12:27


Sivu luotu: 16:12 (GMT +2).