Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #27  
Vanha 10.10.2004, 10:03
JF JF ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 14.11.03
Sijainti: Espoo
Viestit: 1.786
Perusasetus

Tuskin sieltä munaskuista mikään savu nousisi, eihän siinä sähköpaimenen tällissä ole juurikaan ampeereja. Virtahan se on jolla hitsikin raudan sulattaa, mutta jännite taas tykkää hypätä pidempiäkin matkoja ilmassa... ja jos siitä muka jotain isompaa häiriötä lisääntymiselle olisi, täytyisi sen olla hermostoon liittyvää.

Joskus pienenä jujutin serkkuni virtsamaan sähköpaimeneen, ja kyllä hän vähän aikaa piteli muniaan jalat ristissä muttei siitä sen pahempaa tietääkseni ole seurannut.

Olen kyllä itsekin saanut tällejä noista, pahin oli sellaisen vallattoman orin täysille väännetystä sähköpaimenesta, ojensin heiniä hevolle ja osui rinnukset lankaan, lensin sätkystä selälleni.

Olisi varmaan naisien seurassa suosittua hoitoa jos tulisi samalla kertaa steriili kuin ikistondis. Taitaa olla enemmän pikkupoikien kastraatiopelkojuttuja nämä.

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 19:31 (GMT +2).