![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Luulen ettei oo romut liikenteessä enään tuolloin,mutta jos keväällä/kesällä tuolla ajoja niin vois lähteä tutustumaan. Matkaakaan kun ei tule kovin pitkälti.
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
#2
|
|||
|
|||
![]() tuusniemen ajot
mönkkärillä olisin tulossa. Mikä varustus? pitääkö olla ketjut yms?
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Maastoa todellakin riittää laidasta laitaan. Kohtuu jäiseltä tuo keli vielä toistaiseksi vaikuttaa, joten ei niistä ketjuista varmaan mitään haittaakaan olisi.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
mukaan ehkä hjllä jos vaan saa kuntoon... soa 35"rengastuksella
__________________
"kyllä sitä pärjää alle 500hp...mutta on se kyllä kitumista." |
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Maastosta tarkennusta:
-Ajoalue on toisella puolella mäkeä jossa muinoin oli laskettelukeskus ja koko korkeusero on käytettävissä. -Leikkikentän koko on 46 h, josta suurin osa on hakkuun jäljiltä. Osasta rinnettä on kaivettu kannot pois. -Alueen läpi ja mäenpäälle on tie ja entisen kahvion wc:t on käytettävissä hädän yllättäessä. -Alueella ei ole valmiita reittejä, mutta tarkoitus olikin että tutustutaan alueeseen ja ajetaan sinne urat erilaisille kalustoille. -Maanomistaja on kiinnostunut alueen hyödyntämisestä myös offi käyttöön. aiemmin alueella on käsittääkseni safaroitu mönkkäreillä, kelkoilla ja huskyillä. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Nyt näyttää ahasti pahalta. Mehtähommia tuli viikonlopulle. En pääse tulemaan. Liekkö ois muita mönkiäisiä tullukkaan paikalle ku mie ja Tapori ?
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
paljo on muute oman kylän porukkoo osallistumassa? mie koitan ahistella näitä naapuripitäjän kerholaisia, notta piästäs tiältä etes parilla autolla morjestamaan
![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
TRIAL kilpailunumerot, pistelasku sekä auto/kuski esittelyt kausi 2014 | sirP | Tapahtumat | 122 | 06.10.2014 17:53 |
Uuden tai melkein uuden Toyotan maahantuonti | Mikki | Tekniikka & Jutustelu | 13 | 23.07.2013 16:56 |
EETS ja Jorma Ollila = Orwellin EU 2014 | Tallitonttu | Chit-Chat | 35 | 29.03.2012 17:27 |
Ajoalueen hankintaa | Nerd-O | Chit-Chat | 3 | 20.12.2006 21:14 |
Hiluxin koeponnistus | Niko | Tapahtumat | 8 | 02.09.2005 21:01 |