Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 27.11.2013, 21:30
Porvoon Hilma Porvoon Hilma ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 01.05.12
Sijainti: Sipoo
Viestit: 2.426
Smile

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja aslakki Näytä viesti
Lähes jokaiselle pinta-asennetulle(mmj:t poikkeuksetta s:ää mitä käytetään), ja oikeestaan laikki okt:t & kesämökit(prefilcolla tehty) ja kerrostaloissa niille joista sattuu pistorasioille ketjuuntumaan.... tarkemmin ku aattelee ni miltei jokaiselle valo kytkimelle tulee kevi vejettyä syystä tai toisesta
Niin, sieltä kun mittaat mihin kevin oot runkoon/ pistorasian suojakoskettimeen kytkenyt, niin riittää. Toki jos sulla on jotain alumiini/silumiinirasioita ja kevi rungossa, niin mittaat nekin.

Muovisissa rasioissa muovisten kytkinten alla ilman kytkentää kosketeltavaan osaan sijaitsevat kevit voi jättää mittaamatta, mutta koko mittauksen ideana kun on nimenomaan todeta, että kevi-piiri on ehjä ja riittävän pieniohminen, niin eipä se ole kiinnostavaa mitä resistanssi on jossain välillä olevissa rasioissa. Vastaavasti tarttee ihan oikeasti mitata kaikki kosketeltavat, joissa kevi kiinni ja sähköä tulee.

Mutta kyllähän sie nää alan ammattilaisena tiiät.

__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Sähköt -MAZA- Tekniikka & Jutustelu 3 16.04.2011 17:18
no, tuliko vammoja uutena vuotena? junnu78 Chit-Chat 27 02.01.2007 18:09
Sähköt Män! KuningasHytti Chit-Chat 8 29.10.2006 10:18
Onko raiskattu vai tuliko hyvä... Vesa Yleiset 3 29.08.2003 22:37
Pakkaset palasivat Lars Rakas Päiväkirja 0 09.01.2003 20:52


Sivu luotu: 08:18 (GMT +2).