![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Nyt maltoin keskittyä kuvien laittoon tännekkin etu akseli haki paikkaansa. Alkuun yritin siirtää sitä 15cm eteen päin mutta ei se oikein tuntunu soveltuvan niin sitä sit siirsin vain 10cm. Turvakaariin jäykkäri ja siihen sit paikka tollaselle vetopisteelle jos auto joskus pyrkii kyljelleen ja helppo nostella nyt koria halli nosturilla Kevennetty taka ovi josta tuli ruosteetkin korjailtua. ' keskikonsolista tuli sit 3 version jälkeen tollanen pienimuotoista jousto testiä. edessä vielä dopinsonin alusta Keskikonsolin sisältä kuva lokarin avartelua. Potkuri Kipinää pitäessä on aina toisinaan aikaa puuhastella joutavia. Race henkeä ja monta grammaa kevyempi auto ![]() Jousen kiinnikkeet Jousen kiinnikkeiden paikalleen vääntelyä Griffinin alu syylärin mallailua Alustan hahmottelua Cooleri ja syyläri jumppaa. Nautarauta ja jäähdytin paketin hahmottelua maski yms mahtuu suunnilleen paikalleen. nautaraudasta löyty hyviä ominaisuuksia. turbon putkituksia.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Kylläpä näkyy metalli hyvin muokkautuvan tekijän käsissä
Melekein kerksin käymään tänään paikan päällä ![]()
__________________
Konepalvelu Juha Räbinä OY |
#3
|
||||
|
||||
![]()
no jospa se huomenna onnistus
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
perkules kun on hienon näköistä jälkeä.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
#5
|
||||
|
||||
![]()
voe saatana ku tulee äijä peli!!!!
__________________
Pitäiskö palata takaisin,kromit sotkeentuu |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Millä mallilla tää on?
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
nyt ei ole kahteen viikkoon tapahtunu yhtään mitään kun olen ollu Thaimaassa sukeltelemassa, mutta viimeisimmät aikaan saannokset on:
- Keulan peltien kiinnitykset - polttoaineelle sellainen keräily pytty rosterista kun tulee 2 erillistä tankkia jne. tästä kerron sit joskus lisää kun teen tankit jne. -ohjaustehostimen säiliö rosterista - ahtoputket - jotain letkuja ja putkia tehostimelle - imusarjan vaihdoin 2L koneesta niin sai tilaa imusarjan päälle remmiahtimelle. Tästä johtuen myös suutin putket. Ei näköjään ole 2LT:ssä samat putket kun 2L koneessa -termostaatti koteloon rupesin tekemään sellasta "spaceria" - flektiin tein "spacerin" 8cm siirsin keulaa kohti niin saa hihnalle tilaa ja on vähän lähempänä syyläriä - tuuli tunneli on myös työn alla tällä hetkellä siinä nyt mitä tällä hetkellä mieleen tuli viimeaikaisista tekeleistä. Seuraavaksi teen varmaankin runkoon keulalle sellaisen väli palkin niin saa tehtyä panhardin kiinnikkeen loppuun ja tehostimen puuttuvat putkitukset ja letkut. oli tuossa harrastus hommia sotkemassa joulukuussa esim muutto ja sukellus kurssi ja joulu ja uus vuos meni kierrellessä sukulaisia ympäri suomen niin ei ole ollut hirveästi aikaakaan puuhastella harrastus pelin kimpussa, mutta siitä se pikku hiljaa valmistuu jospa tuota kohta olis taas paremmin aikaa harrastaa. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Suikka projekti ”taasen” *Toinen projekti tuli taloon* | jonetzu | Maasturiprojektit | 61 | 22.07.2011 20:51 |
Myyty ct-20 projekti tbo | tonnisata | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 16.07.2011 11:17 |
Myydään BJ 42 -81 Projekti | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 11 | 07.07.2009 16:42 |
LR:stä RR:ksi Projekti | RR82 | Maasturiprojektit | 38 | 25.06.2009 12:30 |
M/V LR -56 107" projekti | LRV8 | O/M/V Muut | 4 | 27.06.2005 09:31 |