![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Kyl mä uskoisin että meilläki vahva HEP. Ku sain etupyörän laakerinkin vaihdettu. ![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
HEP
|
#3
|
|||
|
|||
![]() juupa juu
Kyl maar määkin tulen kunhan kerkiän
![]()
__________________
eipä se ennekään ole onnistunut ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Oliko minuuttiaikataulu jo laadittu? Monteltako alotellaan?
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Kymmeneltä oli alustava ajatus olla jo paikalla ja 20:00 loppuu ajoaika joten silloin viimeistään pois. Voisin miltei luvata että halukkaat saavat ajella tuohon saakka.
Askartelin aamutuimaan tuollaisen kartan: http://baxxter.kuvat.fi/kuvat/Offroad/raisio24082013.png/_full.jpg Täydellistä reittipistelistaa ei ole tietoteknisten ongelmien takia ja uudet rastit on tökätty silmämääräisesti kartalle. Joku innokas vois tietty päivittää koordinaatit lauantaina? Jonkin verran on näitä samoja karttoja tulostettuna (värillisenä A4?) jaossa.
__________________
Harbor Cruisers |
#6
|
|||
|
|||
![]() värikartta
juu, kaikille on jaossa A4 värikartta.
ja niitä saa Peteltä |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Jalkamieheksi vois koittaa tulla paikalle, ku emäntä ei suostu antamaan pajeroo, ku rikon sen kuulemma kuitenkin....no saattaapi olla oikeassa.
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Mukavasti oli väkeä saapunut aamusta paikalle ja vielä näidenkin lisäksi miltei kymmenkunta ajoneuvoa lisää? Kutunjuustot ja Team Tostanoin muodostivat keltaisten autojen osaston. Ensin suunnistettiin, ja sehän hirveetä kuralillissä vinssaamista. Eli tuossa oli melkeen pakko käydä jos halusi kuvassa näkyvän rastin. Pakko oli käydä jos halusi kuvasta oikealla piilossa olevan rastin, jota ei tainnut kukaan hakea.. Ja yksi rastilappu oli kovapohjaisen vesilätäkön päällä, siinä kastui vanteet. Muuten rastit olikin sitten kuivalla maalla. MOGGI tähystää hyppyriä mistä saa suzukista kaikki pyörät pomppaamaan ilmaan. Jyrkillä oli yksi peili liikaa, kävi irroittamassa sen tuolla kuusen vieressä. Allekirjoittanut rangerooverilla vähän kallistelee. Nuorisokuljettaja ja virallinen valvoja. Rajotinta vasten! Trialia. Patrollin voimansiirto lopetti siirtämisen. Pitkä akseliväli, on vakaa ajaa eikä yhtään keiku. Pienet edellä.. ..Isommat perässä. Uusia reittejä käytiin "safaroimassa" loppupäivästä. Vinssinpyöritystä. On ne pyörät vaan pienet. Kestää sentään kallistella. Kaikki kuvat on Peten kamerasta. Oliko osallisilla kivaa? Keräskö joku rasteja? Mitä muuta olis voinu tehdä?
__________________
Harbor Cruisers |
#9
|
||||
|
||||
![]()
Hiekkakuoppa vielä listaan ni papukaijamerkki on 100 varma! Oliko alueella lisää noita isoja mäkiä?
Kuvia ei kerinny napsiin, liika kivaa.. Musta takavaloton G kävi kyl kosketus etäisyydellä siinä kurarastilla. Molemmilla.
__________________
Broken Back Team #1 Viimeksi muokannut SamiN : 25.08.2013 17:58 |
#10
|
|||
|
|||
![]()
Muutamia kuvia sai räpsittyä jotka ei tärähtänyt.
|
#11
|
||||
|
||||
![]()
Tollanen kuva vielä löytyi, tossa yritetään poistua rasti 7:kalta. vasen etupyörä alkoi tuntea hassua vetovoimaa kohti mutaojaa ja painui koko ajan syvemmällä, mitä enemmän pyristeli. Onneksi Team Tostanoin sattui paikalle vinsseineen pelastamaan Muulin kellahdukselta, kiitokset heille!
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Turun seutu - Harbor Cruisers Ry | baxxter | Tapahtumat | 390 | 04.12.2024 21:48 |
harbor cruisers WULVA | Kankku | Maasturiprojektit | 91 | 10.05.2017 13:30 |
II HARBOR CRUISERS OFF ROAD TRIAL 28.09 2013 KLO 11.00 | RJCOBRA | Tapahtumat | 156 | 14.11.2013 12:14 |
Royzto feat. Harbor Cruisers | SuurSyömäri | Linkit | 6 | 02.09.2011 22:28 |
Harbor Cruisers arvuuttelu. Mikä vika? | baxxter | Chit-Chat | 49 | 09.06.2010 22:22 |