![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#19
|
||||
|
||||
|
Jeps, liinan pitää olla suorassa, kierteellä ollessaan varsinkin avotrailerissa hajoaa yllättävän helposti kun tuuli sitä heiluttaa. Duunin koulutuksissa joskus mainittiin myös siitä että kierteellä oleva liina olisi vetolujuudeltaan suorassa olevaa heikompi.
Itse yleensä pyrin vetämään mielummin vähän turhan monta liinaa kuin liian vähän.. vituttaa jos tarttisi jotain lautakuormaa tjsp. lähteä keräilemään vastaantulijan tuulilasista tai naamavärkistä. Helpompihan se on liinalla vetää romppeet kunnolla kiinni, kuin vinssiin kelata tavara alusta loppuun kireälle ettei pääse löystymään.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Autotrailerin alustoja | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 14.08.2008 21:43 |
| Autotrailerin vakuutukset | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 16.08.2007 11:06 | |
| M: Minin perä kärryksi. | pastirolli | O/M/V Muut | 1 | 25.07.2007 04:01 |
| Kappaletavaravaunun ja autotrailerin erot?. | hiski | Chit-Chat | 12 | 12.01.2007 13:03 |
| autotrailerin tuonti? | -sami- | Tekniikka & Jutustelu | 17 | 15.02.2006 14:44 |