![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
![]() Tais oll kylläkiin ykkösversio kyseessä.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Tatsuni on mun ratsuni |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Toimivaa "älypuhelinta" ei ole olemassakaan ja näköjään kiinassa valmistetut samsungitkin alakaa räjähtelemään..
__________________
Quot homines, tot sententiae. Ne sutor supra crepidem Koeta välttää halpoja kopioita |
#4
|
||||
|
||||
![]()
dodii.. täs oli sit kahden vuoden kestotesti tälle galaxy s plussalle ja hyvin palveli, kirjoitan tätä vielä vielä edelleen sillä. alkaa vaan akku olla kaput ja tälle aamulle huomattu hillitön lämpeäminen ja virran hukkuminen.. liekkä tästä jo tulossa se paljon mainittu kranaatti.. mut asiaan. mitäs porukat mieltä siittä uudesta xcoverista? katselin et näyttö on samankokoinen ku tässä. prossu on pienempi mutta tuplaytimellä. tässä todennäköisesti joku kellotettu perus yksytiminen.. muisti ei siinä päätä huimaa, kortillahan sitä lisää saa mut jokos siinä voi softat ladata kortille? tässä plussassa ei ainakaan onnistu.. mites akun reaali kesto? jos kaffepausseilla lukee iltiksen jne. riittääkö päiväksi?
__________________
puukko 2 |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
näinkö vähän on samppaluurin käyttäjiä? alkaa jo takakansi sulaa tästä vehkeestä mut pelaa vielä kuiteski..
__________________
puukko 2 |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Ei saa softia muistikortille. Pari päivää kestää akku meikäläisen käytöllä.
|
#7
|
|||
|
|||
![]()
Tuli tuohon omaan Xperia Z luuriin viime perjantaina 4.2.2 päivitys. Hieman muuttui jälleen. Nyt lukitus näytöstä saa suoraan kameran päälle avaamatta lukitusta, sekä voit valita joitain softia pyöriin lukitusnäyttöön. Esim. kalenterin. Itse pidin kalenteria tosi fiksuna ideana. Näkee suoraan mitä on seuraavaksi avaamatta lukitusta, mutta sitten tuli mieleen että jos joku keikkaa tuon luurin niin sehän näkee täsmälleen samantiedon mikä ei ole kovin hyvä. Joten laitoin tilalle taskulamppu softan. Saa salaman päälle ilman lukituksen avausta.
Akun kesto päivityksen jälkeen todella onneton. Todella tiukkaa teettää että kestää yhden päivän. Esim. eilen tuli ampparista pariin otteeseen uutiset luettua. Muutama kuva otettiin ja illalla akusta oli 12% jäljellä. Todella onneton esitys. Lisäksi on tullut havaittua että syystä tai toisesta tuo soittoäänen voimakkuus laskee melko lähelle äänetöntä. En tie mistä se sen aina repäsee? Vähän väliä sitä saa käydä laittaan täysille kun äänet melkein kadonnut. Se teki tuota ennen päivitystä ja päivityksen jälkeen. Muutoin tuossa ei ole suurempia ongelmia ollut. Erittäin suuri plussa on tuo veden kestävyys. Sateella ei haittaa vaikka luuri kastuu. Hyvin voi soitella silloinkin. Tuo näyttö ei ole edes niin sotkussa kuten edellisillä luureilla, koska tuon voi aina huuhtasta hanan alla puhtaaksi ![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty HP ipaq 614c Älypuhelin | Finnmerchant | O/M/V Muut | 1 | 27.08.2009 19:24 |