![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Kesä kausi?On tainnut kesäkausi pamahtaa päälle ku ei porukat kerkee ajamaan? Itekkään en oikeen kerkee paikalle varmaan. Jokohan on metsäpalo varoitus voimassa Kulmassa kun on ollunna kuivaa pitkään? t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Ilmo lähti kesän ekaan ajoon. Toivottavasti riittävästi osallistujia
- M - |
#3
|
|||
|
|||
![]() Varoitukset voimassa ainakin toistaiseksiLainaus:
Tuolta löytyy päiväkohtaiset varoitukset yms. koko maahan http://meteoalarm.eu/su_FI/0/0/FI-Suomi.html |
#4
|
||||
|
||||
![]()
ilimoja pitelee
![]() ja samalla lähetin ilmoituksen kulmakorven offitapahtumaan ![]() ![]() ![]() ![]()
__________________
Missä on tahtoa, siinä on tie hojolla se etanakin arkkiin pääsi Mikkelin Offroad Club ry harborcruisers |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Kulmakorpeen ilmoittautui lopulta 6 autoa ja vaikka aluksi näyttikin siltä, että ajot joudutaan perumaan osanottaja pulan takia, riittävä määrä ilmoittautumisia tuli jotta ajot järjestetään.
Maasto on nyt todella kuivaa, helteistä johtuen ja voimassa onkin metsäpalovaroitus. Tupakoitsijoiden on syytä stumpata auton tuhkakuppiin tai esim. vesipulloon, natsojen heitto luontoon on kielletty. Ajamaan tulevilta tullaan tarkistamaan sammuttimet ja mikäli sammutin puuttuu tai tarkistusleima on vanha, ajamaan ei pääse. Lauantaille on luvassa aurinkoista ja lähes helteistä säätä, eli ajokelit saattavat tällä kertaa olla jopa hieman liiankin lämpimät. Tervetuloa Kulmaan ajamaan tai katselemaan. t. Kulmakorpi Off Road Park |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Suattaapi olla että pienen pieni offroad kuvaus auto liittyy seuraamaan jotain autoa jos ja kun aikataulut antavat myöden. Tarkoitus olisi ajella perässä niistä paikaista mistä se se on mahdollista. Varmasti erilaista kuvausperspektiiviä tarjolla.
__________________
Neljä pyörää joista suuri osa mustia ja pyöreitä. |
#7
|
||||
|
||||
![]() KULMAKORPI 8.6.2013
Reittiryhmä kävi suunnittelemassa uusia reittejä eteläosaan. Tontilta pois lähtiessä näkyi parkkipaikalla hieman varttuneempi yksilö.
Muutama kuva tarttui puhelimeen. http://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=6007 ONROAD |
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Kiitokset järjestäjille. Aurinko paistoi ja reitit loistokunnossa. Jumiinkin onnistuin pääsemään kuten oheisesta kuvasta näkee.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 11.5. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 22 | 15.05.2013 17:50 |
KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 9.3. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 20 | 10.03.2013 00:40 |
KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 9.2. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 34 | 11.02.2013 20:28 |
KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 1.9. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 16 | 05.09.2012 05:41 |
KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 26.5. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 30 | 28.05.2012 19:02 |