Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Osto ja myynti > O/M/V Ajoneuvot
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

O/M/V Ajoneuvot Kaikki kokonaiset ajoneuvot tälle osastolle. Sekä ajokuntoiset, että kokonaisena varaosa-autona myytävät.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 31.05.2013, 10:00
454SS:n Avatar
454SS 454SS ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 20.02.06
Sijainti: Luumäki, Finland.
Viestit: 3.362
Perusasetus

Ostetaan

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja keijo17 Näytä viesti
2,5 v6 omega manuaalina löytys 400 e keskisuomesta
Omegat on ulkona listalta, koska kakslitraisella ei oikein kerkeä kuskin ajotaitojen karttuessa ja Opel-työnjohtajana melkein kymmenen vuotta toimineena takaraivoon on iskostunut ettei kutoskoneista Opelia edes peltoautoksi

Ostetaan

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 31.05.2013, 10:24
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja 454SS Näytä viesti
Opel-työnjohtajana melkein kymmenen vuotta toimineena takaraivoon on iskostunut ettei kutoskoneista Opelia edes peltoautoksi
Heh, itsellä on kokemusta yhdestä 2,5 V6 B- Omegasta, ja voin isoilla kirjaimilla allekirjoittaa tämän Onhan tuo B- Omega oikein mukava ja hiljainen auto ajaa, mutta toisaalta se on varsin usein erittäinkin hiljainen ja pienikulutuksinen koska on koko ajan korjaamolla
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 31.05.2013, 12:25
kelervotti:n Avatar
kelervotti kelervotti ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 09.01.13
Sijainti: Imatra "enso jääsken pitäjä"
Viestit: 278
Perusasetus

Siinä tapauksesa että V6 ompu ei toimi vika on korjaamossa meillä 431000 ajettu eikä vielä venttiili koppia syvemmälle tarvinnut purkaa samoi automaattiin vaihdettu suodatin ja öljyt tasasin välein eikä suuttunut edes viikon lopun 1200kg/780km reissusta vaikka keski suomessa aika kumpuileva maasto, kaksi kertaa jättänyt pihalle toinen Bensa pumppu toinen 200 000km sitten kampi kulman tunnistin et jos paremmin normaali huolloilla auto toimii niin ihmettelen mikä se merkki on.
__________________
Ei tarvia taitoa kun on tuuria

WUOKSI OFF ROAD
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostettu: Takavetoauto (diesel kone Mikedeus21 O/M/V Ajoneuvot 1 14.05.2008 19:38


Sivu luotu: 01:48 (GMT +2).