![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Standardi luokkaan on rastit tehty,vielä pitäis modi ja pro modi rastittaa. Jotakin videoo tuli otettua kun testattin vakioluokan mäkeä ![]() http://www.youtube.com/watch?v=64yDj...xUpg2Q&index=1 http://www.youtube.com/watch?v=8uCIQ...xUpg2Q&index=2 http://www.youtube.com/watch?v=vV5Tr...xUpg2Q&index=3
__________________
Hämeen Off-Road Kerho HOK Maplehill Productions http://www.pajakallio.fi/ http://www.ipefix.fi/ |
|
#2
|
||||
|
||||
|
19.5 jatketaan rastitusta n.klo 12.00 alkaen.
__________________
Hämeen Off-Road Kerho HOK Maplehill Productions http://www.pajakallio.fi/ http://www.ipefix.fi/ |
|
#3
|
||||
|
||||
|
6.7 klo 12.00 alkaen olis ajoharjoittelua kaikille off roadin ystäville Torrolla,vakiokalustolla voi myös osallistua myös mönkiöille sopivaa uraa löytyy unohtamatta rakennettua kalustoa.Jonkinmoinen makkaratuli päivänaikana kyhätään joten eväät ja varsinkin juomapuolta ettei nestehukka yllätä.
__________________
Hämeen Off-Road Kerho HOK Maplehill Productions http://www.pajakallio.fi/ http://www.ipefix.fi/ |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Muutama autokunta ilmottautunut,ei vielä mitään ruuhkaa ja tänne saa tosiaan tulla kaikki ajamaan ei mikään sisäpiirin ajelu,mitään reittimaksuja ei kerätä.Kokoontuminen Pursiontie 419 Tammela, google mapsista näkee tuolla osoitteella paikan.Ajoalueelle pikku siirtymä,tuon välin ajaa kyllä kilvettömällä autolla,mennään vaikka jonossa pelipaikalle.Jos haluaa ajoalueen lähelle purkaa kaluston niin ei tukita Pursiontietä,ajopaikan löytää osoitteella Pursiontie 260 Tammela.
__________________
Hämeen Off-Road Kerho HOK Maplehill Productions http://www.pajakallio.fi/ http://www.ipefix.fi/ |
|
#5
|
||||
|
||||
|
HEP!
Paikalle tullaan Supia ulkoiluttaan. Tuonko L200:sen vetarin tullessani? Onko vielä tarvetta? |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Ajopaikalle nousua on sitten muutettu astetta haastavammaks mutta omasta mielestäni siitäkin pitäisi suoriutua vakiokalustollakin kunhan tieltä ei ihan suinpäin ryntää mäkeen.
__________________
Hämeen Off-Road Kerho HOK Maplehill Productions http://www.pajakallio.fi/ http://www.ipefix.fi/ Viimeksi muokannut elhapero : 03.07.2013 22:05 |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Näin omana mielipiteenäni, niin tämä alue on melkoisen mukava tutustumisalue offroadin maailmaan vaikka melkein katumaasturilla ajeluun. Alueen ympäri menevälle reitille uskaltaisin vaikka oman päivittäisessä katukäytössä olevan vakiomaasturinkin tunkea. Toisaalta löytyy niitä reittejä joissa on kalliokinkamia missä sitten saa vaikka protoluokan autolta tien pystyyn ja löytyy sieltä pienet kuraleikkipaikatkin jos siihen on fiksaatio muodostunut:) Itse lauantaina lähden paikalle tuolla orkkisluokan suskallani, niin eiköhän sen perässä suunnilleen kaikki muutkin pysy;)
Ihan rohkeasti vain nyt uutta porukkaa mukaan, vaikka ihan ensikertaa tutustumaan maastoajeluun tähän Forssa -"Cityn" viereen. Alue on aika kompakti jos haluaa vain lähteä kävelemään mukana, katsomaan meininkiä ja paistamaan makkaraa nuotiolle:) (Omat makkarat mukaan;) |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ajelua Kajaanissa 6.11 | sampolaattori | Tapahtumat | 10 | 11.11.2010 20:11 |
| Ajelua | Rekisteröimätön | Tapahtumat | 4 | 04.10.2010 21:09 |
| ajelua 25.8 ruukissa | mehtämörö | Tapahtumat | 211 | 26.08.2007 21:39 |
| Ajelua Tervakoskella 26.5 | offipete | Tapahtumat | 11 | 27.05.2007 15:36 |
| Ajelua Lyttylässä 20.1. | Norrena | Tapahtumat | 3 | 27.01.2007 15:11 |