![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() No nii! ![]() ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
kaverille just tilattii uus akku, vanha oli pullistunut jostain syystä eikä pysyny käynnissä ilman laturia kuin max 1h ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() Hyvin on toiminut...
Kohta ollut vuoden käytössä x-cover ja ei ole ollut ongelmia.
Lentänyt useita kertoja lattialle, asfalttiin, lumihankeen, kastunut jne. Jälkiä on tullut kuoriin, mutta näyttö on säilynyt ehjänä ja samoin koko puhelin. Sammutan tosin melkein aina puhelimen yöksi... Mikä varmaan auttaa ettei puhelin jumittele.? En Nokiaan enää ihan helpolla vaihda... Ps. Tämäkin viesti on puhelimella kirjoitettu.
__________________
Ei mennyt kuin Strömsössä... |
#4
|
||||
|
||||
![]()
nythän siitäkin pukkaa jo uutta mallia ... tais olla 4.1 Anterolla
![]()
__________________
- Levannon We(l)ho - |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Ostin palstalaiselta melkein uuden X-coverin, keväälläkö se nyt oli? Hyvin on pelittänyt.
On taskussa joko avaimien tai muun ryönän seassa, makaan se taskussa sorapihalla autoa hitsatessa (ja välillä se luuri on suoraan sorallakin), käsittelen sitä kädet rasvassa ja liassa, putoilee säännöllisen epäsäännöllisesti, koirien kanssa lenkillä se on kylmässä taskussa ja jotain roiskevesiäkin se on saanut päälleen + märillä käsillä on löpisty puhelimessa. Toimii täysin, ruudulla on kiinankalvo. Ei sekoile ja muutenkin aivotoiminnoiltaan kunnossa. Sama kuin tuossa aiemmalla, sammutan luurin aina yöksi kun vanhanaikainen herätyskello on ihan paras herättäjä. Saa heti kunnon v***tuksen päälle aamusta. ![]() Sammuttelu on melko varmasti hyväksi näille puhelimeksi naamioituneille tietokoneille, juipilla tökki aikaisempi puhelin ihan sikana ja toi nykyinen Samsu oli vähän kontillaan välillä. Sit ku usko että luuri yöksi kiinni niin rupes kaatuilu ainakin vähentymään selvästi. Akku kestää käytännössä kaks päivää. (yö suljettuna) En kyllä hivellä luuria kokoaikaa, enkä kauheasti surffaile mutta maratonpuheluita tulee harrastettua. Neuvottelua, miehethän ei juoruile... ![]()
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Alkuun oli akku tyhjänä aika nopeaan ja laite käynnisteli itseään satunnaisesti. Joku softapäivitys paransi tilannetta ja loputkin vaivat lähti, kun pitää WiFi:n ja 3G-verkot käytössä vain tarvittaessa. Varsinkin WiFi imee akkua tyhjiin nopeasti. Nyt tulee ladattua puhelin suunnilleen kerran viikossa.
Itsekseen käynnistelyyn on olennaista vaikutusta ollut 3G-verkon käyttämisellä. Ilmeisesti jossakin heikosti kuuluvan verkkosolun reunalla liikkeessä oleva puhelin joskus sekoilee ja starttaa itsekseen. Jos puhelin on 3G käytössä ollessaan paikallaan, niin silloin ei ole käynnistellyt. 2G:llä ei ole ollut mitään vaivoja liikkeellä ollessakaan. Kuinka siinä muuten saa otettua puhelulokista soittajan numeron uuteen (johonkin muualle lähetettävään) tekstiviestiin, siis viestin tekstin sekaan? Siis kun kysyy tekstiviestillä kenen numero tai välittää viestillä soittajan numeron jollekin kolmannelle.
__________________
Jukka |
#7
|
|||
|
|||
![]()
itellä sano toi Samsungin galaxy S sopimuksen irti viimesen kerran pari viikkoa sitten, oli kyllä suorastaan surkea esitys. kuuloke hajos neljä kertaa vuoden sisällä eli takuuaikana. eikä saanut vettä/kolhuja. muutenkin sammuili itekseen loppuaikoina vähän väliä. ei oo ikåvä.
otin sitten uudeksi puhelimeksi Samsungin S3:n, ja se nyt vaikuttaa nyt sentäs vähän paremmalta. tai no kolme viikkoa menty ilman isompia ongelmia, ainoo nyt vaan että heti ekana päivänä rupes tekemään ohjelmistopäivitystä mikä menikin sitten vituralleen ja piti tehdä joku hätäpalautus. Hätäpalautuksen tekeminen sitten tietysti jotenkin tökki ja nelisen tuntia siinä meni ennenkuin meni onnistuneesti läpi. nyt olen kohteliaasti kieltäytynyt kaikista päivityksistä toistaiseksi ![]() Luotto on kuitenkin sitä luokkaa näihin vehkeisiin että pariki puhelinta on varalla ja yx kulkee aina autossa mukana. Puhelimen hajoamiset ei sinänsä vituta, firman piikkiin ne menee mutta töiden tekeminen menee mahdottomaksi, varsinkin kun pitäis olla välillä 24/7 tavoitettavissa. |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Kävin viikolla huollosta taas kerran uuden xöverin, 16kk noiden kanssa leikkinyt ja tuo on nyt viides takuuseen vaihdettu. Yhden kerran on näyttö särkynyt, kun oli pari kuukautta käyttämättömänä pöytälaatikossa
![]() Laitoin samalla huoltoon lähes yhtä kestäväksi osoittautuneen Mokian N9 (vaikkei iskunkestävä ja vesitiivis olekkaan) ja ostin kokeeksi Cat B10 kun näytti niin vakuuttavalta ![]() |
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
#10
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
#11
|
||||
|
||||
![]()
Palautin tähän x-coveriin tehdasasetukset.. Muistista hävis 150megaa tavaraa mut mitään ei kadonnu?
![]() ![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Samsung galaxy X-cover / Kysymys | TOPPAHOUSU | Chit-Chat | 6 | 20.07.2012 14:11 |
Myydään Samsung Galaxy S2 | Zori | O/M/V Muut | 0 | 29.05.2012 10:23 |
Myyty Bestop Deck Cover Wrangleriin tai CJ.n | timmy | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 06.03.2012 19:10 |
Myyty Samsung Jet S8000 | landy | O/M/V Muut | 3 | 20.12.2009 22:12 |
O: Tonneau-cover Suzukiin | Norrena | O/M/V Muut | 3 | 31.07.2004 16:50 |