![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
kiitoksia maanomistajalle,kotiuduttu on jo ja saunottukin . vinssaamista riitti ja uusi mato ruuvikin sai työskennellä 3 pyörästä jeeppiä vedellessä. empä muuten muista että koko napa olis revenny ennen tollein.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Jep - kiitoksia kaikille hyvästä seurasta.
Oma Disco jäi jo lähdössä tasaisella kiinni joten totesin ettei etenemiskyky riitä - siirryin sitten vinssiapinoiden ja suikanpukkaajien joukkoon. Mutta saipa kerrankin kunnon kuntoilua. Kameroita oli monella käytössä joten muutama kuva olis kiva. T/P & Disco |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Kiitoksia maanomistajalle ja Vehville mahdollisuudesta ajella täällä. Maastot vaikuttivat loistavilta. Toivottavasti tänne saisi ajelut keväällä tai syksyllä. Sen verran piti lumessa tarjota pyörintää bertallekkin että chromo longfield pamahti yhden nousun jälkeen maljastaan halki.
Simon ja mun bertat Jopan matoruuvi Lumiletkaa Kilpeläiset Jeepi mäessä Makeita korkeuseroja Salamatkustaja Joppa löytää ojan Rentsi Muutama kymmentä hevosvoimaa + joitain miesvoimia niin suzuki liikkuu Hauskaa riittää JEEP D30 hupia - Ristikkomurskaa ja alapallo korkkaa irto Ikävästi ylämäkeen laukee Hups Jurriketola Camberit pielessä Hässäkkä |
|
#4
|
|||
|
|||
|
http://s76.beta.photobucket.com/user...ri%20luhtikyla
Tuolla kuvatuksia Mukavaa oli, vaikka jalkamieheksi joutuikin, Simon bertan hajottua. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Kiitokset maanomistajalle ja järjestäjälle! Mukava päivä vaikka Dumbolla kierrettiin vain aamupäivän lenkki. Lunta ja vinssaamista riitti ja ei viittiny makkaran paiston jälkeen lähteä enää toiselle lenkille, muuta kuin katselemaan ja muita auttelee. Viikon päästä Askolaan, jos kokeilis siellä toista rengastusta ellei tule suojakeliä.
__________________
RRC 3.5V8 -82 "Dumbo" |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Muutama kuvatus kärki letkasta (reitin avauksesta pää osin).
Joppa (tojota4x4) avaa latua. Eki syöttää perässä. KIlpeläiset yrittää, mut tonnikeijun vinssaukses meni. Löytyyhän sitä sulaa. Eki touhuaa. Jukan vuoro avata latua. Mutta liikaa lunta ja vinssillä ylös. Jopan vuoro Happee happee. Lisää happee. Kukkulan kuninkaat. Joppa ylös ajamalla. veeeekasi puhuu. beejiin pelastus. Hapella tulee. Lisää happee ![]() Bertan etukardaanin ristikko antautui ja hiluksi ei enää pysyny vinssatessa paikoillaan, joten volvo paikalle nii irtoohan se bertta. Löyty sula oja ![]() Jeeppi antautui mäki nousuun. Aurauskulmissa lienee sanomista. Tässä vaiheessa luovutettiin jopan hiluksilla jeepin nykiminen ja vaihdettiin järeämpään kalustoon. Joka safarilla pitäs olla tämmönen back up peli jolla saa isommatkin vehkeet pois mettästä. Kivuttomasti tuli jeepula pois pusikosta Kerran alotettiin nii laitetaan jeeppi kärryyn asti timberjakilla. Lisää kuvia löytyy tuolta -> http://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=5728 Kiiyoksia vielä kerran kaikille mukana olijoille hyvästä safarista ja tunnelmasta. Viimeksi muokannut jv : 17.02.2013 12:38 |
|
#7
|
|||
|
|||
Kiitos!
Kiitos mukavasta päivästä myös meidän puolesta. On se vaan niiiiin nastaa kun joku viitsi järkätä ja joku antaa maansa ja metsänsä ajo-alueeksi!! Hemmetin kivaa oli, lunta sillai "riittävästi", ja mäyris pysyi ehjänä koko päivän!
Seura oli jälleen mitä parasta, ja jutut just sen mukaisia......![]() Yhtä ainutta kuvaa ei tullut otettua, mutta odotan innolla erään nuoren urheiluhullun saldoa, jahka kaveri lataa kuvansa tänne niin huh, huh.....!
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
kiitoksia vehville ja maanomistajalle sekä vinssi avusta,vähän hankaloitti liikkumista ku ei pakki toiminu mut toyotalla mennäänkin vain eteenpäin
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Kiitoksia munki puolesta mukavasta ja lumen täyteisestä päivästä, Vehville kun jakso järkätä ja maan omistajalle.. Ens kerralla sitte omalla autolla mukaan..
Jalat ollu kohtalaisen kipeet ko päivän rämpi muniaan myöden hangessa kameran kanssa! Kuvia tuli sen verta paljon et en tänne niitä jaksa latailemaan mut mun naamakirjasta ne löytyy kaikki!
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kokoperheen talvirieha Kulmakorvessa ajettu 17.3. | Byrocrat | Tapahtumat | 53 | 20.03.2007 20:49 |
| pähäman vaatetilaus | myrre | Chit-Chat | 6 | 23.08.2006 20:02 |
| Pähäman safarit? | ugly_hj | Tapahtumat | 20 | 19.08.2005 20:20 |
| Offipajan talvirieha | AVRO | Tapahtumat | 14 | 12.03.2005 20:06 |
| PäHäMan pikkujoulut | LaaLaa | Tapahtumat | 16 | 25.12.2004 18:25 |