![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Äkkiä tulis mieleen että lyö jostain maihin? katoppas ampeerimittarilla että paljonko lataa ja akun maakaapelista virrankulutus. tarviit tähän tasajännite pihtiampeerimittarin joita saa esim motonetistä. ite taistelin samanmoisen vian kanssa mersussa.. vaikkei niissä kuulemma koskaan mitään vikaa ookkaan..
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Onhan laitettu lisämaadoitus moottorin ja rungon välille? Ainakin Hiaselle tyypillistä että se alkuperäinen muovikuorella varustettu moottori-kori-kaapeli atomisoituu sieltä kuoren alta ja auto alkaa maattaa ihan ihme reittejä.
__________________
Tiäräksää tuanoi |
|
#3
|
|||
|
|||
kysynpä vaan
että mites usein tuon oil change valon pitäs syttyä vm 04 hilussa..? sattu nyt sopiva topicci olemaan nii kysytään
__________________
Emmie tiiä |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Vaihdoin eilen uuden laturin ja merkkivalo onkelma hävis samantien. Kiitoksia vastauksista.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
mittaappa vanhasta onko dioteja palanu niin tiedetään mikä aiheutti.
__________________
hulluilla on halvat huvit mulla ne on ilmasia |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään hilux taka akseli 4.56 välitys , hilux perä murikka 4.56 | toyota4x4 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 5 | 25.10.2012 21:25 |
| Myydään toyota hilux,RJ . 8" perämurikka, hilux korotus jouset. | toyota4x4 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 22.07.2011 08:30 |
| HJ-61 merkkivalot | Nallentalli | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.02.2007 19:24 |
| HJ 61 Merkkivalot | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 25.11.2006 12:53 | |
| HJ61:n merkkivalot sekoilee?? | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 17.11.2005 21:45 | |