![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Joku valmis streamauspalvelu, kuten UStream tai LiveStream. Noilla vois toimia ihan jeesti. Perusstreami on ilmasta ja muistaakseni toiseen kuulu ihan tallennettunakin matsku. SD- ja HD-laatua. 1/0,5M mokkulalla tuli joskus joku livesetti testattua ja ihan kohtuullisesti toimi. Ei se paljon tarvii kaistaa lähettämiseen, kun jako tapahtuu palvelimella. Sen virran laadun verran vaan. Ja tietty vakaa yhteys ois paikallaan... Noista palveluistahan löytyy tietoa niiden omilta sivuilta, mutta en jaksa copypasteilla
__________________
Tietä kulkein tien oot vanki, vapaa on vain umpihanki. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Niin ja molemmille noillehan löytyy play storesta ilmaiset androidsovellukset. Eli eipä olis vaikeeta toteuttaa älypuhelimella. Kojelautaan vaikka kiinni ja streami käyntiin ja se on siinä.
__________________
Tietä kulkein tien oot vanki, vapaa on vain umpihanki. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Jos haluaa taltioida ajotapahtumia niin focalprice.com tai dealextreme.com ja sieltä haulla dash cam.
Aiheesta on muropaketissa hyvä ketju. http://murobbs.plaza.fi/autot-ja-muu...lilasille.html
__________________
Tiäräksää tuanoi |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Taltiointiin tietty löytyy lukemattomia vaihtoehtoja
Jotenkin jäi sellanen kuva, että pitäs nimenomaan streamata, mutta kun ei tuo sisälukutaito oo aina kohdallaan meikäläisellä ![]() Voin kyllä taltiointiin suositella GoProta tai Contouria. I prefer GoPro ja siitäkin kun juuti tuli tuo Hero3. Hintakaan ei ihan mahdoton ole. Lisävarusteita löytyy sitten joka lähtöön ja iskukestävyyskin on tullut testattua. Kesti moottorikelkan kyydistä putoamisen kivikkoon kiinnityksen petettyä.
__________________
Tietä kulkein tien oot vanki, vapaa on vain umpihanki. Viimeksi muokannut Korpikumpu : 26.10.2012 07:26 Perustelu: Unohdust. |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
![]() Sorry ot. |