![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan!
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
No sitä itekki epäilin
Mutta tarkemmin tutkailin autoa niin ei löydy hirmuisoja möykkyjä mistään Tiiä sitten mihin katos... Nyt lisää lankaa taas hakemaan ja sitten etutanko loppuun ja pitäs käydä palkkia hakemassa akselien vahvikkeeks. Löytyykö keltään toteutuksia akselivahvikkeista ? Kuvia ?
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Hmm.. Komee rojekti!! Tääl kun on ollut ihmettelyä noitten auton painojenkin kans niin perskeles niissähän "paljon rakennetuissa" peleissähä on varmaan 100kg pelkkää mikin lankaa!
Sitten ihmetellään kun vaihtaa bikinitoppia päälle ja repii äänieristettä poies kun painaa edelleen enempi kuin orggis..![]() No joo, mut kun laittaa rautaa tarpeellisiin paikkoihin ja vahvikketta vähän sinne ja vähän tänne niin eihän sille mitään mahda, hyvän ja lujan jos meinaa tehdä niin eipä ilman avaruus ja lentokone materiaaleja näistä tahdo mitään ultra kepeitä tulla! Hyvä offipatrol tulossa, eikun tsemppiä!
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
on tainu naapurin poika hakea metallin kierrätykseen muutaman metrin lankaa
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan!
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Tuleekos tosta etu tractiooni baarin takapäästä rungon matalin kohta?
__________________
"Pitkän päälle Datsun" (epäiltiin kondomi mainokseksi) |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Kyllä valitettavasti näin on. Jos nostaa ylöspäin nii öljypohja ottaa vastaan.. Miten lie kestäs, jos laittaa kuskin päähän sen? Silloin on n30cm akselin keskeltä? Miten onko kokemuksia kestääkö ?
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Ihan hyvin ainakin itellä toiminut jo n.6 vuotta, vaikka on noinkin lähellä kuskinpuolen jousta. |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
mutta, ei se painohaittoo
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan!
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
tarvii leveemmät kumit.![]() ![]()
|
|
#11
|
||||
|
||||
|
Juu turha etes mainita omista 12,5
|
|
#12
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Ei saa hahmotettua minkämoiset kääkäleet sinne pärään tuli, ja kitkanko tilalle suoraan ?
__________________
"- Perusarvot kunnossa. Sanotaanko niin, että kun viimeksi tankkasin auton, niin laitoin polttoainetta tankkiin enkä pakoputkeen." T.Hakkarainen. Viimeksi muokannut Samsonite : 06.07.2012 17:40 |
|
#13
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Eli kitkalevyjen verran rst:tä ja muutama kitkalevy päälle että on timakka. Ihan siis kitkalevyjen muotoon leikattuna. |
|
#14
|
||||
|
||||
|
Niin täähän ei ole "oikea" palalukko, vaan ennemminkin kempin korvike. Lukitsee vaan poskirattaat kuoreen, eli samanmoiset laittelin aikasemmin omaan patrolliin.
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
|
#15
|
||||
|
||||
|
Tuli taas käytyä vähän tekemässä.
Murikan sain vaihdettua ja maalattua osat ja laitettua jotenkin paikoilleen. Myös tyhjään laatikkoon tuli öljyt laitettua
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Datsun patrol-82 | akp | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 04.09.2009 14:03 |
| Myydään / Vaihdetaan Datsun Patrol -82 | tiipe | O/M/V Ajoneuvot | 9 | 27.08.2009 08:53 |
| Myyty datsun patrol 2+3-82 | akp | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 29.08.2008 09:01 |
| M: Datsun Patrol -82 | Patu_Patukka | O/M/V Ajoneuvot | 7 | 15.12.2007 16:58 |
| M:Datsun patrol MYYTY | tapsa4x4 | O/M/V Ajoneuvot | 11 | 02.09.2006 08:28 |