![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Nostellaas tätäkin ettei unohdu. Mukavaa ilmaa on lupailtu joten kyllä kelpaa ajella ja tai hajoittaa autonsa Kämmäkän vaihtelevissa maastoissa. Ajoalueelle on helpompikin saapumisreitti jos alun jyrkkä ylösnousu arvelluttaa. Nyt kun se saattaa olla vähän liukaskin. ![]() TERVETULOA.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
mää varmaan lähden omalla gr patrollilla kattelemaan ja ehkä vähän kokeilemaakin jos tollasel vakio parollil pääsee se ison mäen ylös sinne alueelle..... vai onko jotain toisiakin reittejä????? mä kaivan jonkun kartturi jostai kun toi rolpatti ei luvannu lähtee...
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
En nyt yritä lisätä sitä tuohon alun ajo-ohjeeseen ettei mene liian monimutkaiseksi koko ohje. Joten Tervetuloa vaan! Paikanpäällä opastetaan.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Sussu is alive again
juu,pitikin kysymäni et onko se taka reitti käytössä jos ja kun otetaan toi mun työmatka HJ toiseks mukaan.mut vastaus tulikin jo tossa
__________________
"ja taas kartaani pa***na!!!" POWER TEAM team PÖRÖ POWER |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Mukana karkeloissa.
__________________
Pitikö se sinne nyt ajaa? |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
mä oon ihan sikakännis salon maisemakruisinkeis
__________________
"Pitkän päälle Datsun" (epäiltiin kondomi mainokseksi) |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Njuu tulossa myös ja kädet ristissä kyynärpäitä myöden ettei tuu wodaa
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Ja niinhän se paistoi.
Iso kiitos taas maanomistajlle ja järjestäjille. Oli huisin kivaa!! Liukasta oli ja joutu hiukan antamaan kierroksiakin. ![]() Yllättävän paljon tuli taas kalustotappioita kanssaoffaajille ![]() Autoja olis taas mahtunut enempikin metsään mutta tais niitä nytkin olla toistakymmentä.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
|
#10
|
|||
|
|||
|
Olihan meitä aika paljon. Juha oli silminnähden TOSI TYYTYVÄINEN kun Kämmäkkä jaksaa vetää vuodesta toiseen porukkaa paikalle.
|
|
#11
|
|||
|
|||
|
KIITOS Juhalle ja Eerolle sekä kaikille paikalle saapuneille.
![]() Meitä olikin iso porukka. Monta offisautoa ja paljon maastoon jalkautuneita katselijoita. Koska ajelin itsekin kuvamateriaali jäi vähäisemmäksi. Videota tuli vain alun "noususta" ajoalueelle sekä safariosuus päivän lopuksi. Joitain tilannejuttujakin taisi taltioitua, eritoten kun VW Taro suostui ottamaan kamerani vähäksi aikaa. Videoiden työstö taitaa mennä Ladogan ja Hyvinkään jälkeiselle ajanjaksolle. Sitten materiaalia onkin jo paljon monesta eri tapahtumasta. ![]() Ossikin pääsi ajamaan muutaman metrin ja ihan nätisti hiippaillen.... ![]() ("Mitään en ole tehnyt, se meni ihan itseltään" oli vastaus kun ilmeeni oli tämä: ![]() |
|
#12
|
|||
|
|||
![]() Kiitos järjesteliöille heloukitty kärsihieman etupää jatakapää vaurioita![]() ![]()
|
|
#13
|
|||
|
|||
|
Siitä takapää vauriotilanteesta ikuistin ihan itse videon joka on kiva esittää heille jotka vannovat Volvolaisten porttaaliakseleiden hajoamattomuuteen.
![]() Kun saan videon leikattua niin lähetän sen ainakin heti yhdelle Romanialaiselle offroadharrastajalle joka meni youtubessa nälvimään seuraavasti: siirtykää Volvon porttaaliakseleihin, niitä ei saa rikki millään. Eli tosiaan, päivä oli ankara porttaaliautoille. Mitsu jäi sinne kallioille ja Ossi menee viikolla joku ilta vaihtamaan ehjän portaalin jälleen kerran vaurioituneen tilalle. Se hyvä puoli Volvolaisessa kyllä on että se antaa kuskille mahdollisuuden ontua kuljetusautolle mutta moggilainen laittaa pelin heti seis. Ilman renkasta on paha edes ontua.
|
|
#14
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Äetsän Kämmäkässä perinteinen rymyttely 3.12.2011 | Picu | Tapahtumat | 66 | 07.05.2012 21:28 |
| Äetsän Kämmäkässä perinteinen rymyttely 21.5.2011 | Picu | Tapahtumat | 26 | 03.06.2011 21:31 |
| Äetsän Kämmäkässä perinteinen rymyttely 27.11.2010 | Picu | Tapahtumat | 43 | 28.11.2010 20:01 |
| Äetsän kämmäkässä rymistellään 14.3 | kares | Tapahtumat | 109 | 18.03.2009 20:32 |
| Ajelua äetsän kämmäkässä 16.2 | kares | Tapahtumat | 14 | 17.02.2008 19:51 |