![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() PERKELEs. etuperän arbia asennettiin ja välityksen välyksiä haettaessa kun pyöritti perää niin tuntui tahmea kohta.. tämä kohta tuntui olevan aina samassa kohdassa.. otettiin välityksen isoratas murikasta irti ja siirrettiin eri kohtaan mutta silti tahmea kohta oli aina murikkaan nähden samassa paikassa.. toista poskilaakerin ``pukkia`` kun kiristää niin tahmeus korostuu ja päin vastoin. elikkäs vika paikka on mitä ilmeisemmin tämä vanha poskilaakeri... onkos kenelläkään vinkkejä/kokemuksia.?
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
noniin
perät saatu kasaan arbeilla ja uusilla poskilaakereilla, akseleihin hitsattu porlanpajan perän panssarit, kääntöpäitä käännetty noin 11 astetta parempaan suuntaan(nyt 7 astetta plussalla) , akselit maalattu ja kasattu.... takapuskurista syntyi "karkea" versio ja kesämallin safari tuninki härpäke oviakin suunnittelin kun oli ylimääräiset tallissa ![]() ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
eikös tuo kone ole td eikä tdi?
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]() ehkä tulossa tdi ja huomaa että kaikki kirjaimet punasella. ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
anna olla td niin on varmatoiminen myös suossa
![]()
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]()
no saattas tietenkin olla.. katsotaan mitä tuolle koneelle nyt tekee.. tarkoitus kyllä oli että perushuoltoa teen vain ja sitten kun leiman ehkä joskus jopa saan niin kattelee wiriwiri hommia sitten..
![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]()
pirskules... mistähän löytyisi aikaa tälle rojektille.?
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
rungon/korin ehjäystä mimmoset pohjamyrkyt? | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 10.02.2008 16:17 | |
brittiläisen maastoauton ehjäystä (pari kuvaa) | velikani | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 17.05.2007 16:09 |