![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Kaikkia saa*anoita sitä tulee kippeenä mieleen...
__________________
Kolmas elämä menossa, ja vauhti vaan kiihtyy ![]() " Si vis pacem, para bellum..." Rahalla saa, ja maasturilla pääsee... ![]() Kaikki mikä tulee idästä, otetaan vastaan tasajyvän kanssa...!!! Mitäs tähän sanois Honda-mies??? Mulla on Mese, ja se viihtyy talven tallissa ![]() Jokivarren VPK www.facebook.com/junnupaloautot |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Onkohan tuon maasto-ominaisuudet heikentynyt edelliseen koppaan verrattuna? Siinähän tais olla vielä runko ja jäykkä taka-akseli. Uudessa kumpikin on poissa. En tiedä onko taka-akseliin edes koskaan saanut lukkoa suikalta?
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Tässä uudessa on sellainen "osittain" kantava runko, johon tekniikka on kiinnitetty. Ja saman runkoon on kiinnitetty koppa. Mutta tuo runko ei siis pelkästään kanna autoa. Tajuskohan tuosta yhtään mitään ? Nelisen vuotta sitten etsin uuteen Vitaraan takapäähän lukkoa mutta ainakaan silloin ei ollut vielä markkinoilla. Nyt kun aihiot ovat halventunet niin voisi jo löytyä. Calmini ilmoitti tuolloin, että kunhan vaihdokit halventuvat niin he aloittavat osatuotannon (lukot, jousituksen korotusosat, panssarit jne).
__________________
Tumpula Racing Team |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Noh eiköhän uusi pajero ole samaa luokkaa? Erillisjousitettu ja ei siinäkään muistaakseni runkoa ole? Lukkojen virkaa taitaa jarrut hoitaa nykyään.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Mutta joo, kunhan pääsee talvella auraamatonta mökkitietä niin se riittää.
__________________
Tumpula Racing Team |
|
#6
|
||||
|
||||
|
"ihmeen" hyvin tuollainen keinoäly nelikkoa osaa viedä, ollut tilaisuus katsella likeltä sekä ruotsalaiskiinalaisen että stuttgarttilaisen tekeleen tassujennostoajeluja, ja kyllä ne vaan tiettyyn rajaan asti etenee, etenkin jos pitoa on
hauskoja viteoita löytyy youtubesta kun mokomia city"maastureita" ajetaan kenoon ja vinoon...
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Kyllä mulle ainakin tulisi aika perseraiskattu olo jos tälläisen vehkeen mulle joku möisi nelivetoisena...
https://youtu.be/5r4AN1CySlo Samanlaisesta koslasta löytyy toinenkin hauska pätkä missä autoa ei saada pois tallista koska pihassa on lunta... ![]() Mut lukeehan siellä 4x4 takaovessa. Meni muuten mun T4 syncroportteri pirusti paremmin lumisella tiellä kuin tämmöinen vitu... Ja se oli vielä viskolla. Palokuntaan kun aikanaan autoa hankittiin niin mesekauppias mollasi haldexia ja sanoi että "Tässä meidän tuotteessa on oikea neliveto."
__________________
If idiots could fly, internet would be an airport. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Sittenkin vielä maasturi ulkomailta? | Ellunkana | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 05.04.2009 08:27 |
| Ässä arvoissa sittenkin voittoja! | Ipe64 | Chit-Chat | 12 | 04.08.2007 21:48 |
| patrooli liikkuu sittenkin! nyt kuvia | junnu78 | Chit-Chat | 20 | 20.08.2006 22:19 |
| Ajokortti sittenkin. | Luomu | Rakas Päiväkirja | 35 | 27.10.2005 20:08 |
| PTO:n käytöstä?Laittaisko sittenkin sähkövinssin? | HEKULIINI | Tekniikka & Jutustelu | 15 | 21.01.2005 18:51 |