![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Mulla oli kans nitkahtanut ekassa XJ:ssä nahkajakkara, sieltä oli penkin rungosta poikki yksi metallinen tuki. Hitsaamalla olisi voinut korjata, sisälmykset oli muuten vielä ihan kohtuukunnossa.
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Eli penkki on kutakuinkin siis mahdollista purkaa hajottamatta nahkoja ym, täytyypä katsella, kun saa talliin taas tilaa, jotta saa jakkaran pöydälle. E: Saa ilmiantaa, jos jollain havaintoja, että kuka perkule täyttää aina tallin pöydät ja muut tasot romulla. Epäilen kovasti naapuria.
__________________
Nykyinen Toyota Land Cruider KZJ90 3.0TD Entiset Jeep Cherokee Sport 2d 4.0 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
en tiedä kuka sotkee, mutta sama tyyppi käy kyllä täälläkin...
ja mitä jakkaroihin tulee niin multa ainakin lähtee nahkaiset johonkin laitumelle ihan kelillä.... |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Lisää probleemaa jeepin kanssa..
Autoa käytettäessä kerää painetta vesisäiliöön, pulputtaa jostain päin, kun sammuttaa autonkin. Lämmöt ei näytä nousevan normaalia korkeemmalle? Ylävesiletku ei tuntuisi olevan lämmin edes, kun säiliö jo pulputtaa. Ei hävitä nesteitä ainakaan suuria määriä. Voisikohan vanha termari olla jumiutunut seisonnan aikana? Ilmaa jossain? Painekorkki säiliössä? Mihin nää pulputukset yleensä viittaa näissä vehkeissä? Toivottavasti ei kannentiivisteeseen.
__________________
Nykyinen Toyota Land Cruider KZJ90 3.0TD Entiset Jeep Cherokee Sport 2d 4.0 |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
kylse pulputus = ilmaa Haiseeko jäähärineste?
__________________
Jeep ISORY |
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Täytyy sitten koittaa ilmailla vielä, ja tarkistaa samalla lieneekö vanha termostaatti juuttunut seisonnan aikana. Oliko näin, että termostaatissa oli se ns. "juoruhelmi", joka kannattaa nyppästä pois?
__________________
Nykyinen Toyota Land Cruider KZJ90 3.0TD Entiset Jeep Cherokee Sport 2d 4.0 |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Mulla oli vanha termari hajalla, siis ihan palasina niin kiero oli ihan päin peetä! Pakkasella lämmöt nousi ok mutta sisälle ei tullut lämpöä ollenkaan. Korjaamolle ajelin -25 pakkasella ja 30km jälkeen oli mentävä abcille lämmittelemään! Välillä taas kiersi ihan normaalisti. En kyllä muista että mitään pulputteluja olis ollu.
__________________
---------------------------------------------- Team Tostanoin Facebookissa www.maasturistit.fi www.etsama.com ------Offroad team Over the Hill--------------- |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostettu Jeep Cherokee Xj | pastirolli | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 25.05.2010 13:41 |
Myyty Jeep Cherokee | Rompe1 | O/M/V Ajoneuvot | 16 | 09.02.2009 22:37 |
Myydään Jeep Cherokee -89 4.0 | JPK | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 15.10.2008 17:24 |
Jeep Cherokee Xj vm.-89 | O/M/V Ajoneuvot | 7 | 29.06.2006 19:48 | |
Ostetaan jeep cherokee/grand cherokee vanteet | O/M/V Muut | 5 | 16.12.2005 21:50 |