Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #30  
Vanha 28.02.2011, 13:48
helmapelti:n Avatar
helmapelti helmapelti ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 07.12.08
Sijainti: Tampere
Viestit: 1.195
Perusasetus

Onko muuten noi fedimatkin pinnoitettuja? Luulis nappuloiden olevan kovilla jos on "liimattu" vanhaan runkoon.
Mites noi apujouset, eikös ne ole sisäänjoustoissa aika jäykät? Riittääkö normi pohjauskumit vai tarviiko rajoittaa enemmänkin? Ulosjousto on kai pakko rajoittaa iskarilla?

Itse taoin vakiojouset ja kaikkiaan meni aikaa ehkä 12h mutta takomiseen n 6h.
Ihan siedettävä homma kun on hyvä von leka ja alaisin mutta ranne ei kestä paukutusta yhtämittaa. eli yksi jousi päivässä on ok. korotin 3" niin on varaa tuuman väsyäkkin.

Etuna on se että voi laitta pitkät iskarit ja nivelriipukkeet ja saa lisää joustoja, haittana että varsinkin norra voi katketa mutta jousitakomo tekee sopivia ja vahvempia n.80€ kpl
Mulla on profiilissa kuviakin..
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Hitusen erilainen shittymaasturi "Subaru Harvester" TommiH Maasturiprojektit 18 31.05.2011 17:26
Myyty BJ 42 TDic "citymaasturi" make-lj O/M/V Ajoneuvot 4 01.06.2010 10:08
Myydään Patrol "super roof" VM-88 "purettu" +muuta palikkaa Pörö O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 21 13.02.2010 21:22
Ostetaan Tojotan "lantikan" 2henk. penkki "OSTETTU" Cam1lla O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 24.11.2008 19:28
Hieman erilainen tuning-paja Norrena Chit-Chat 1 23.12.2007 15:40


Sivu luotu: 11:15 (GMT +2).