Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.08.2010, 18:35
nenonen2 nenonen2 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.01.09
Sijainti: haapamäki
Viestit: 196
Perusasetus

no nyt ois projekti aloitettu. kannentiivisteen vaihdoin, näkyi pytyissäkin vielä hooni jäljet, varmaan jossain vaiheessa remontoitu tuo moottori. männät ja kansi vaikutti ehjiltä.
mitenhän nuo putket, kuuluisko niiden olla tasopinnasta korkeammalla? tässä ei ainakaan juuri ollut.

niin ja saatiinhan sinne turbokin jo leivottua paikkalleen. vakiosarjasta lähdettiin parilla mutkalla ja laturin päälle se mutka nyt tuli möllöttämään. jos vielä viikonlopun aikaan tekis down pipen ja ahtoputket ja laittelis öljylinjat niin pääsis ottaa savut. mutta kaikinpuolin hyvällä mallilla on projekti.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 09.08.2010, 15:00
nenonen2 nenonen2 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.01.09
Sijainti: haapamäki
Viestit: 196
Perusasetus

noniin, nyt on ahdetulla sd25 takana jo lähes 50km huoletonta ajoa. aika kivasti onnistui kyllä tuo homma, mitä nyt ensi starttauksella ei ollut puristuksia. tästä selvittiin onneksi helpolla, oli jäänyt työtötankoja sinne alapäähän ns hyllylle, eli ne kun laitteli huolella paikalleen niin lähti käyntiin.
syöttöä ruuvattiin puolu kierrosta lisää, tosin sinetti oli jo rikottu joten tuskin ioli tehtaan arvoissa, ahdot säädettiin 0,5 bar:iin.
jossain vaiheessa tarvis vähän säädellä ahtoputkia kun tahtoo resonoida koriin, ja putkeen vois laittaa yhden bilteman änkkärin.
katotaan josko tällä pääsis enemmän kun sen 1500km ennenku hajoo.

ainii, eihän siitä tykkiä tullut mutta vinkuu ja tuhisee ainakin enemmän.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 12.08.2010, 13:24
nenonen2 nenonen2 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.01.09
Sijainti: haapamäki
Viestit: 196
Perusasetus

vieläkin toimii, ajettu jopa 150km. pakoputki pärisee vaan ikävästi koriin. ja tämä ois myynnissäkin jos jollakin ois tarvetta, iski vähän rahapula..
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään -00 king cap -an- O/M/V Ajoneuvot 0 06.01.2010 09:35
Ostetaan King Cap/Urvan king lukollinen taka-akseli Raami O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 17.11.2008 20:31
M: King Cab 4x4 -85 O/M/V Muut 5 27.05.2004 13:50
king cap Tekniikka & Jutustelu 10 15.05.2004 03:24
M: TD King Cab 4x4 O/M/V Muut 0 28.10.2003 10:15


Sivu luotu: 01:21 (GMT +2).