![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Perjantaina matkahuolto toi paljon paketteja. 12000 lbs vinssin, pylpyrän, maastotunkin ja vinssiin päävirtakatkaisimen. illalla asennettiin vinssi paikalleen. 10mm levystä tehtiin peti, hitsattiin kiinni ja tuet levylle. Vinssin ja rullakidan sovittelua Levyyn tehty reiät Päävirtakatkaisija keulalla aikaisemmin tehtiin vetopisteet: Takana: Edessä:
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Lisää kuvia ja vaiheita
Tuet: Vinssi paikallaan: Levyn etukulmat täytyy vielä pyöristää ettei "katko ihmisten jalkoja" Maastotunkki: Jotain on saatu aikaiseksi ja paljon on vielä tehtävää. Palautetta saa ja pitää antaa ![]() Albumissa on kuvia taruksella ajoista |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Hyvä että saitte alas laitettua vinssin (tulee nostoa), mutta eikös tuo ole nyt aika ottavasti?
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Armeijan alueeltahan nuo kuvat näkyivät olevan. Nyt kiinnostaakin mistä lupa on saatu jos pääsis vaikka joskus itsekin sinne luvallisesti ajamaan?
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
eikö tuo vinssi pyöri nyt väärään suuntaan? jarrua vasten?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Onko tuossa vetokoukussa joku mekanismi että kääntyy tonne lavan alle piiloon vai onko vaan pakiteltu mutkalle?
![]() Montakos euroa renkaista haluisit?
__________________
================================== Mitä isommat renkaat,sitä pitempi matka hakea traktori. PäHäMa |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Näyttäis siltä, että vinssipeti pienentää kohtaamiskulmaa huomattavasti. Sivulta otettu kuva kertois enemmän. Nostaisin vinssipetiä ylemmäs ja sisäänpäin, jos vain mahdollista.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Nissan pick up maastokelpoiseksi | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 21.10.2009 08:41 |
Nissan pick up peltiosia | tleracing | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 23.12.2008 11:41 |
Nissan Pick-up | Unregistered | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 15.06.2008 03:30 |
M: Nissan Pick-upp 4x4 myyty | Ramo82 | O/M/V Ajoneuvot | 14 | 07.05.2008 20:03 |
Myyty M: nissan pick up 2.5 4wd 1100e | psychobilly | O/M/V Ajoneuvot | 8 | 05.12.2007 10:05 |