![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Enää ei palele niin paljoa kuin ennen.. Tuli meinaan rapsakassa -20 pakkasessa pihalla imuroitua lämppärin kenno. Onneksi joku aikaisempi omistaja oli tehnyt luukun lämppärin kotelon kylkeen joka helpotti hommaa huomattavasti. Täytyy vaan vielä joku kerta jatkaa kun saa ehjän imurin, meinaan talli imuri otti ja kärähti kesken homman. Enimmät moskat on nyt poissa ja lämpö tulee hyttiin ihan eri tavalla kuin tähän saakka. Vinssiä odotellessa saksasta, kokeilin hiukan sovitella tulevaa lumilevyäkin tuohon, alkaa meinaan vittuttamaan tuo lumen lykkääminen kolalla, joten katotaan koska sais suikan hyötykäyttöön.. ![]()
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Käyt sieltä sisältä hakemassa emännän imurin ja imuroit sillä loppuun, eihän projektia voi keskenjättää. Pätevän näkönen aura. Eikun urakaoimaan.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ei taida uskaltaa ottaa sitä imuria, jotuu viel ostamaan uuden.. Täytyy työpaikan hallilla käydä joku päivä imuroimassa loppuun..
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kauhukulma noissa puskulevyn aisoissa.
__________________
"- Perusarvot kunnossa. Sanotaanko niin, että kun viimeksi tankkasin auton, niin laitoin polttoainetta tankkiin enkä pakoputkeen." T.Hakkarainen. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Jep, eikös olekkin.. Levy oli ensimmäisessä mallauksessa hakureissun jäljiltä. Tuosta täytyy alkaa soveltamaan miten käytännössä toteutus tulee tapahtumaan. Levyn kulma on muutenkin väärä eikä siinä ole mitään "huulilevyä" vielä. Hinta oli niin edullinen, siksi moisen hain pihalle..
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Enää ei muuten vituta lumen tulo ihan niin paljoa kuin tähän saakka.. Alkaa kolaamis määrä pudota pikkuhiljaa siedettävälle tasolle. Pikku parannuksia täytyy alkaa tekemään auralle, mutta toimii jo noinkin jollain tavoin. Huulilevy täytyy väsätä tuohon, kun taas inspiraatio iskee.
![]() ![]()
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Jokos oot kaupungille laittanut urakkatarjousta lumen luonnista?
![]()
__________________
DADDY´S TOY |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Pitkä Suikka avoksi? | kuningaskulkuri | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 04.09.2009 13:47 |
| Ostettu Suikka SJ*** | -ja- | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 27.11.2008 16:42 |
| Suikka Sj 410 ja SOA | spede80 | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 23.11.2008 21:10 |
| M: suikka 410 -83 | suikkeli | O/M/V Ajoneuvot | 20 | 01.12.2006 21:05 |
| Ostetaan pitkä Suikka | jjjlaunonen | O/M/V Muut | 0 | 17.12.2005 00:28 |