![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() se oli melko helppo homma vaihtaa nuo välitykset ku omaan susukiin vaihdoin. ja tosiaan siinä on semmonen nysä se akseli mihin pitäis tulla ulosoton paikka. laatikon kylkiä pitää vaan aika raakasti vinguttaa että sopii ratakset tilaansa.
__________________
________________________________________ ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Pitää yrittää varmistella ettei osta turhaan... ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Vähä menee aiheesta ohi, mutta kuuluuko 410 valottomas laatikossa olla stefa ulosoton ja jakiksen välis, purkasin eilen jakiksen ja totesin että ulosottopuoli oli pyöriny kuivana ja laakerit paskana..
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
On siinä välissä stefa. Eli ulosotossa on oma öljynsä, about kahvikupillinen.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
miten 410 valoton ja valollinen eroaa sisuskaluiltaan toisistaan jos tuota samurain sarjaa ei voi asentaa valottomaan. Olis tarjolla tommonen valollinen ja mukava olis tietää mitä kaikkea joutuu muokkaamaan. esim. kiinnitykset, laatikon kuoret, pitääkö tehdä mitään koneistuksia.
Miten muuten käsijarru eroaa 410 ja 413 malleissa. Onko 413:sen käsijarru jo akselilla. Eli joutuuko rakentamaan käsijarrun uudestaan jos mulkkaa tuon 413 lootan alle |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty SJ410 merkkivalollinen jakolaatikko | VTH | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 03.12.2008 15:43 |
Myydään SJ410 merkkivaloton jakolaatikko | VTH | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 03.12.2008 10:41 |
Myydään Suzuki SJ410 merkkivaloton jakolaatikko | VTH | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 18.09.2008 16:45 |
M: Suzuki SJ410 merkkivaloton jakolaatikko | NymiS | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 18.10.2007 03:20 |
O: Susukin sj410 jakolaatikko | verneri | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 11.05.2006 14:30 |