![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
no, entäs, jos ei tartteis vaihtaa sitä murrosta tai tikkua?
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Eikö kukaan ole vieläkään hajottanut toyotalaista "chromotimoo" ?
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
nyt on "super-timot" testattu 39,5" siis joppa, HUOM! 39,5" BÖKKEREILLÄ ja tottakai jotain särky, mut sitä ei tiedä viel mitä. mut renkaat kääntyy ja vahva epäilys et olis vetoakseli poikki mut raportoidaa ku joskus nähää vauriot.
__________________
-BJ-40 -hilux ln110 ex -Land Cruiser HJ-45 ex -hilux ln65 ex http://www.pahama.com |
#5
|
||||
|
||||
![]()
jep, tml-cromo antautui toyotan alla. murroksesta meni poikki maljan juuresta, lähti se tumppi irti. tosin jotain muutakin on hajalla koska etulukossa ei ole mitää eloa, saas nähä kuin paljon on hampaita lukko holkissa.
murros kesti kyllä todella rajua käyttöä ja tilanne jossa hajos niin auton paino oli hajonneen murroksen puolella ja renkaan kylki oli jäisessä mudassa kiinni. tässä mikjussin otttamassa kuvassa autoa oli jo vinssattu taaksepäin mutta edelleen aika kallellaan. http://forums.offipalsta.com/picture...ictureid=48646 omasta mielestä hintansa arvoisia, 35" renkaalla kestää todennäköisesti järkevällä ajolla pitkään.
__________________
-BJ-40 -hilux ln110 ex -Land Cruiser HJ-45 ex -hilux ln65 ex http://www.pahama.com |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Sitten vaan miettimään kumpi on parempi, murros joka kestänee pitkään järkevää käyttöä mutta luultavasti hajoaa ennen tikkua vai vähän kalliimmat longfieldit jotka maksaa ja kestää enemmän ja tikku katkeaa ennemmin.. vai onko kukaan vielä rikkonu cromo-longfieldiä? Tai onko kukaan kokeillu mikä hajoaa jos murrokset ja vetarit on cromoa...?
|
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Pinjoni on myös yksi vahva vaihtoehto. 8" akselissa voisi veikata hammaspeikon vierailua. |
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|