![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Nahka pussi on lisä varuste minkä ideana on ilmeisesti suojata kääntökuulan stefaa jäältä ja lialta mikä voi luiskahtaa stefan huulen alle. Tuossa linkki mistä näet hintoja tai malleja. Kannattaa mallata omia osia kuviin, halpa hinta ei aina takaa oikeita osia.. http://www.paddockspares.com/scp/SERIES/Axle.html On noita kamppeita muillakin saarella. Etsi "swivel ball" hakusanalla..
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Kiitoksia nopeasta vastauksesta!
Tuota vähän epäilinkin tuon manuaalin perusteella. Eli se iso pallon öljytiiviste on siis tehty kestämään rauhallisemmat ajot ilman nahkapusseja, joten näytetään laitteelle tietä miettimättä sen kummemmin koko asiaa . Jos joskus joutuu kääntöpään purkamaan, niin täytyy sitten miettiä laittaako silloin ehjät pussit vanhojen riekaleiden tilalle.
__________________
Toyota 4runner diesel 1991 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Juuri näin.
Nahkapussit toimii kyllä hyvänä ruosteen estona, kun on ensiksi kyllästynyt vuotavasta öljystä.. ![]() ![]() ![]()
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Jos kuulat ruostuu niin se on auton käytön puutetta!
![]() Autot tykkää että niillä ajetaan. Niin...ja britit ei osaa tehdä niin tiiviitä osia etteikö öljy/vassu riittäisi kuulallekin! Sorry Angelo! Oli pakko!
__________________
"Vaikka minä vaeltaisin pimeässä laaksossa, en pelkäisi mitään pahaa, sillä minä olen pahin pimeys laaksossa" |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Se on se automaattinen ruosteen esto järjestelmä.
Eipä merssussa ole vaikka oikein insinöörit on suunnitellu.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Land Rover Series 2A | hanes | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 06.05.2009 19:49 |
| Ostetaan Land rover series | Rouveri | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 11.06.2008 21:35 |
| Ostetaan Series Land Rover | Racingrabbit | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 09.06.2008 09:36 |
| Kääntöpään tiivisteet | TexasCruiser | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 02.04.2008 09:12 |
| M land rover series IIa -70 109 | jamezz | O/M/V Muut | 2 | 13.03.2005 23:22 |