![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]() ![]()
__________________
http://s1269.photobucket.com/user/Je...?sort=2&page=0 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
mun korvaan pelkkä sex bunnies kuulostaa IHAN hyvältä
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]() Muutoskatsastus
Sitten leimahommiin, näillä lapuilla auton korotus, vakaajan poisto ja renkaat leimattiin.
Lappuja saa ostaa osmo.hagelberg(at)aro.fi 25e/tsibbis. Levikkeitä ei tarvinnut sittenkään laittaa kun kulutuspinta on lokarin sisäpuolella ja nopeusmittarikin näyttää noilla renkailla vielä oikein. Katsuri oli tohkeissaan alustakomponettien laadusta, muttei ylipäätään muutoskatsastamisesta. Tattarisuolla joku asema on hänen mukaan erikoistunut offivehkeiden muutoskatsastamiseen. Voin siis omaltakin osalta todentaa, että 31" voidaan leimata ihan AKE:n kirjan mukaan XJ:hin. (MYYTY) Käyttämättömät Korja-Kumi Levikekumit myynnissä täällä: http://forums.offipalsta.com/showthr...683#post552683 ![]() ![]()
__________________
-- WJ Overland, Team Leisure & Hunt, Suisse Viimeksi muokannut asvirkku : 28.03.2011 23:32 |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Käytiin vähän testailemassa autoa.
Joustot vakaaja kiinni, nostaa takatassua. ![]() ![]() Joustot vakaaja auki, alusta tosiaan alkaa elämään paremmin. ![]() ![]() Pienellä trimmauksella pitäs mahtua pyörä kääntyilemään. ![]() Letkut täydessä ulosjoustossa vielä löysänä, ratin kääntely varmana kirraa pikkaisen. Mutta toistaiseksi en nyt tee näille mitään. ![]() Kumhon "testirenkaat" toimi hiekka/sorakuopalla, "metsätrialissa" ja pienissä kuraspooreissa oikein hyvin. Kuvio ei mene mielestäni kovin hanakasti tukkoon ja pitoa oli mutaosuuksilla aika hyvin. Joihinkin kaatuneisiin puihin ja kiviin piti yritää pariin kertaan, mutta taisi olla kuskin osaamattomuutta.
__________________
-- WJ Overland, Team Leisure & Hunt, Suisse Viimeksi muokannut asvirkku : 28.03.2011 23:33 |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Kulmakorvessa käytiin surauttelemassa. Sadekelillä "helpommilla" reiteillä tekniikka toimi erinomaisesti. Alennetuilla paineilla Kumhot puri hyvin. Aikamoista kivenkiertoa se Kulman touhu. Herrasmies käyttää vilkkua metsässäkin!
Palaneesta parkista tuli moite leimalla. ![]() Juhannuksena käytiin Nurmijärven Leepun Offroad parkissa ajamassa happimoraalia metsäautourilla ja soramontussa. Saatiinpa XJ ekaa kertaa mahastaan kiinni paskaan. Harmitti niin perkeleesti koska kaveri on leuhkinut vinssillään koko alkuvuoden ja oli pakko nöyrtyä pyytämään nyppäysapua. Kyllä tää on silti aika eläin menemään savessa! ![]() Mitään ei oltu otettu kun illalla rakennettiin V-Powerilla toimiva paineilmaperusteinen risunpolttotynnyrin sytytyslaitteisto. Tästä huolimatta emme päässeet lööppeihin. ![]()
__________________
-- WJ Overland, Team Leisure & Hunt, Suisse Viimeksi muokannut asvirkku : 28.03.2011 23:33 |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Mitään ei oltu otettu kun illalla rakennettiin V-Powerilla toimiva paineilmaperusteinen risunpolttotynnyrin sytytyslaitteisto. Tästä huolimatta emme päässeet lööppeihin.
![]() oikein |
![]() |
Luokat |
bilstein, cherokee, kumho kl 71, rubicon express, xj |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
xj & yj = "Rolling Jeep ja MacGyver kioski jeep" | tare | Maasturiprojektit | 504 | 03.09.2015 06:35 |
Myydään Jeep cherokee,2"korotus,31"renkaat, 1700e | patroloffroad | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 02.01.2009 19:37 |
Myyty Jeep TML vateet 15".lev10" -44et, jako 5x4,5" UUDET | Kimpsu | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 23.09.2008 11:18 |
Ostetaan Jeep Cherokee XJ 15" vanteet (4kpl) | asvirkku | O/M/V Renkaat ja vanteet | 2 | 05.09.2008 06:43 |
Jeep Grand Cherokee "WJ" | Nex | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 15.01.2008 18:39 |