![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Mut kyl toi asiansa puhelimena on ajanu. Nii, ja taskulamppu on kiva varuste puhelimessa. Ei enää ilman osais olla.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Mite vanaha lie tuo siimens m55 jonka osti käytettynä, käytettävyydestä tykkään, mutta alakanu napit prakaan, tapahtuu väliin outoja asioita vääristä napeista tai sitten ei tapahu mistään mitään, mutta asia korjaantuu yleensä kun hermostuu kolauttaa johonki pöydä kulumaa vähä.
Akku kestää pari päivää jos ei soittele, sillo ehkä muutama kymmene minuuttia ja siihenki sisältyy yleesä muutama äkillinen virtojen katkeaminen. Nagivaattori mukana tuli kylykiäisinä samsungi luuri va sitä ei o tullu yhtä kertaa enempää käytettyä ku o ni v**u pienet ja liukkaat napit, ei aina vihtis mensseliä pitää mukana jotta niitä sais paineltua. Nokialaine ei o osannu puhelinta tehä venttikympi jäläkee ni niihi en o siksi sotkeentunu, eka luuri oli juurikin tuo 2110 va naapuri kossit hukutti sen ves ämpärii ni ei tykänny ja lakkas toimimasta. Enite ehkä kaipaan 450 hilipsiä jossa oli ni hirviä lähetysteho ettei autossa vilikut toiminu jos oli puhelu päällä, va se kyllä sitte kuuluki vaikka kivekolosta.. Tuo sonim kiinnostas kans ihtee vähä ku on tuota sohelo vikaa, tietäs va onko varmasti ni luja mitä lupaavat |
|
#3
|
||||
|
||||
![]() Tommonen Nokian N73 Music edition löytyy taskusta. Plussaa kamerasta (3.2mpix Carl Zeissin optiikalla) ja soittimesta Miinuksena ilmeni semmonen vika, että puhelin valittaa välillä muistikortin olevan pois paikoiltaan ja uudelleenkäynnistämällä taas toimii normaalisti( Puhelin ½ vuotta vanha). Käyttösofta on välillä kans turhan hidas. Muuten ihan ok kapula.
__________________
- Toyota Hilux LN65 -88 ja Yamaha WR250F -01 - Life is an ON/OFF switch and it's ON when the front wheel doesn't touch the ground Ingman saa maidon maistumaan, Toyota raudan ruostumaan |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Itsellä myöskin N95. Ja taas sai kaivaa pöytälaatikosta vanhan kunnon 6250:n kun jo toisen kerran ysifemmasta halkes näyttö taskussa. No, tietenniin vika on taas käyttäjässä.
Puhelimesta sinänsä oon kovasti tykänny ja noin yleisesti ottaen on hyvin mun käytön kestänytkin. Kamera kyl on ihan huippu. Uskomattomasti piisaa valovoimaa optiikassa hämärässäkin kuvaamiseen esim. vanhaan N93 verraten. Minun kuvan laatu tarpeella tavallinen kamera on jäänyt tarpeettomaksi. Ja samoin laajakaista, viimeiset kaksi vuotta on netti surffailut menny kännykkää modeemina käyttäen. Minun kevyessä käytössä ihan riittävän nopea. Tuo paljon parjattu heikko akun kesto on kyllä iso miinus. Mutta tuo Nokialainen vasara on kyllä aivan mahdoton peli. Puhelin ostettu vuonna -99. Yhä edelleenkin alkuperäisellä akulla menee viikko lataamatta normi puhumisilla. Ja tuota on aina tilaisuuden tullen laitettu testiin että lunastaako lupaukset kestävyydestä. Viellä ei ole hajalle saatu. Pienintäkään ohjelmisto bugia ei ole näiden kymmenen vuoden aikana vastaan tullu. Ku jotain vastaavaa viellä sais. Mut sitä se markkinatalous taitaa aiheuttaa. Mitään noin kestävää ei kannata valmistaa eikä myydä. Ainakaan näillä nykysillä hinnoilla. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
-iPhone 2G 8GB (myynissä jos joku tarvii)
-Nokia E71 (käytössä) -Laatikollinen "vara"puhelimia 95,6500classicx2 ......
__________________
EX. OIIIIIIIO XJ H.O. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Mulla tällähetkellä käytössä HTC S730. Hiukan oli alkuun hankala käyttää Nokialaisten jälkeen, mutta kun tottuu niin ihan ok luuri. Plussaa annan nopeasta tiedonsiirosta ja aukeavasta näppäimistöstä, jolla aika kiva kirjoittaa txt. viestejä ja sähköpostia. Tässähän on Windows pohjanen ohjelmisto..
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Asuinpaikat viivalle! | Lars | This And That | 26 | 12.11.2007 17:54 |
| V8 vs. 2L turbo (Viivalle) | ZeiZei | Chit-Chat | 13 | 11.08.2006 20:54 |
| M:LA-puhelimet | bj45lava | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 9 | 01.08.2006 11:50 |
| PMR-puhelimet (vs. lälläri?) | Paavo | Tekniikka & Jutustelu | 57 | 13.02.2006 06:07 |
| Veronpalautukset viivalle! | Lars | Society | 14 | 16.12.2005 11:05 |