![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Niinpä tietenkin. Tossa koneessa on joku vanhemmanmallin pummppu mikä on tehty isommalla nestepäällä, eikä siihen mene ku yks johto. Eli siinä ei ilmeisesti ole koko anturia.. Mutta kiitos tiedosta.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
minkälainen toi anturi on tossa pumpussa?voisko siitä toimia mahdollisesti bensamallin kiekkamittari?
onko kaikissa läjissä tuo kierrosluku mittari?omistan koneen mutta en autoa....
Viimeksi muokannut diakka : 02.01.2010 11:44 |
|
#3
|
|||
|
|||
|
toimiiko tosta laturin W-navasta myös bensakierroslukumittari?vai pitääkö olla dieselmittari?
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Pensakoneen mittarihan on tarkoitettu toimiin puolan - navasta. Ja asteikkokin on vähän turhan laaja... Ja se erillinen dieselmittari pitää kalibroida takana olevasta ruuvista erillisen mittarin kans, latureille kun on eri hihnavälityksiä.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Ja huom. nämä toisenkäden tietoa kaikki!!! Fiksummat korjatkaa jos tarvetta!!!
__________________
Mitä vittuu se mulle kuuluu, mitä mulle kuuluu? |
|
#6
|
|||
|
|||
|
mulla on vaan toi alkuperänen bensan kiekkamittari mittaristossa mikä on unelmana saada toimimaa
,yks minkä mietin et tekis semmosen että liimais 2 magneettia laturin siipiin ja magneettikytkin ottaa 2 pulssia niistä,olen vaan miettiny että näyttääkö se oikein ja voiko mittaria kalibroida ollenkaa,koska se vaikuttaa siihen mitä mittari näyttää että kuinka etäällä magneetit ovat toisistaan.
|
|
#7
|
|||
|
|||
Vaikeuksia?Lainaus:
|