![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Tuli kyllä viimmoisen päälle tyylikkäät kaarien levikkeet noista kuorma auton loksuista Ainakin ne toimii ei tuu enään ihan kaikki paska sisälle autoon ku ikkunaa auki pitää.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Noh tottahan se piti sitten käydä upottamassa. Ja aikaa palo ku eka piti velimiehen suitsaa 2.5h vinssata ja sit vielä nyhtää lata irti ku ei oo vieläkään saanu ite vinssii paikoilleen asti prkl.... Noh hauskaahan se oli niinkuin aina
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
No niin ja viikonloppuna taas sai jotain näkyvää aikaan. Maalata pläjäytin tuskan sitten liikennemerkki keltaisella
ja tulihan siitä hieno ainakin erottuu massasta..
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Ja taas hajosi. Ehkä oma vika mutta vituttaa kuitenkin. Eli näyttäis etuperästä hajonneen jotain. Paukaus kuulu ja sen jälkeen ei pyörinyt ku takarenkaan ja kun auto saatiin irti niin pikainen toteamus että molemmat kardaanit pyörii ja taka pyörät myös prkl.. noo kuuluu harrastukseen.. Kanavaa lähin ylittään ja ku ekalla kertaa ei noussu ylös. vetokoukku pahaninen aina haitoilla. no toisin päin yrittäen ja sehän meni heittämällä yli ja toteamus että helposti. menisköhän tuo toisin päin tuosta vierestä. No eipä se menny. liikaa pitoa renkaissa niin paukkuu tekniikka hajalleen. Huomenna purkamaan ja tutkiin mitä löytyy. etuperä on kyllä vollottanut aika pahasti mutta nyt tais joku aksila mennä poikki äänestä päätellen. olispa menny jakolaatikosta ku siihen olis ollu osia itellä..
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Perinteisestihän noista halkeaa etuperän kuoret. Jos hyvä tuuri niin vain vetari poikki.
Komian värin kyllä löysit. Sopii kyllä Nivaan ![]() Minkäkokoset renkaat ja millaset korotukset?
__________________
Niva- ei tarvitse katua |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Joo vetarihan sieltä poikki oli menny mutta helvetin kulunu oli kyllä muutenkin koko paska. ja hammasrattaista palasia lohennu. Liekkö koskaan öljyjä vaihdettu ihan metalli hileessä oli öljyt ja ropussa sentin toista kerros hilettä ja isompaakin palasta.. Noo jos siihen jostain löytäis uuden tai ainakin toimivan perän.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Mul on tallissa yks haljennut etuperä, mutta säästän osat varmuuden vuoksi ittellä. Ladafoorumilla etuperä myynnissä!! http://www.ladakerho.fi/ladaboard/vi...22449&p=229314 Lainaus:
. ootko laittanu yläpallon ja tukivarren väliin laippoja. 3cm varmaan ok.Taakse laitoin 131 Fiiatin jouset, ku sattumalta moiset löytyi, ja ja jousen yläpäähän 2,5cm vesivanerilaipat Jossain vaiheessa vois ottaa noi laipat pois ja korottaa jousilautasia.Iskarin kiinnitykset jossain vaiheessa vielä uusiksi. Pitäis itte kanssa Niva kohta maalata. Onnea projektiin.
__________________
Niva- ei tarvitse katua Viimeksi muokannut IHKULAINEN : 07.10.2008 13:39 Perustelu: vanerilaipan paksuus oli väärä 5cm-> 2,5cm |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Renkaat on 235*70*16" insan saharat. Pitoa niin pirusti ![]() Keulassa on mersun lyhennetyt jouset joilla nousi n.10cm korkeemmalle ja perässä ihan orkkikset ilman mitään muutoksia vielä. Kaarethan siitä on leikattu pois ja kuorma-auton loksuista tein levikkeet. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| ABS ja rengaskoon muutos? | wikke | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 04.03.2008 21:09 |
| Välityksen muutos? | P.J.S. | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 16.07.2007 12:50 |
| Tulipelti muutos!? | SoSo | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 25.09.2006 18:29 |
| N2 muutos N2G | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 25.08.2006 19:41 | |
| lada maastoautoksi | jeeppi-eki | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 27.09.2004 19:50 |