![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Eipä ollu pahoja rästejä. Matkalla leimalle pysähyin tankilla ja tankille päästessä alkoi hirviä kakominen eikä vastannu kaasuun ja tuntui että repii ilmoja jostain mutta äkkiä ku laski ainetta tankkiin niin rupes kohta käynti tasaantumaan oisko päässy tankki niin tyhjäksi että rupesi hörsimään jo tyhjää… mutta mikä parasta niin hitsata ei enää tarvi ainakaan leimalle
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Ja niin on yks pätkä taas pelastettu takaisin tieliikenteeseen! Kuukauven päivät ku välillä kävi naputtelleen etiäpäin niin sai tämänki homman tehtyä.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Musta pelaa ja liikkuu niin saa väistyä näpräilyltä vähäksi aikaa. Portaalia sais ruveta laitteleen edellisten ajojen jäljiltä… takaovi korjata kun nyt liinalla kiinni. Vaihtaa uutta peltiä eli lokasuojat, ovet ja takanurkat oikoa tai tehdä kokonaan uudestaan. Helmaan/takapyörän koteloon tuli nyrkin kokoinen reikä Asis suunistuksessa.
Tekniikka ja voimansiirto pelaa niille ei vielä ainakaan tarvi tehdä mitään. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Musta pätkä ois nyt kaupan. Kirjottelen lissää myynti osioon. Jos kiinostaa niin 0409663999
__________________
Kyhyyllä |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lost in bonehillisä käytiin taas koittamassa ja muuten ois menny aika hyvin mutta kuvan oja kävi meijän kohtaloksi
tehostajan ja hydepumpun remmit lensi mäelle niin ei paljo ite ollu ennää tehtävissä ku keula ui mutavellissä ja vinssit remmien myötä mykkänä.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Huoltoa ja pientä kasvojen kohotusta tehty patrollille juupajokea varten.
Uudet narut tuli myös molempiin päihin ja liki tuplasti pidemmästi mitä vanha oli. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Mulla meni toi kuula joskus kauan sitten poikki vedättäessä-> kardaani pinjoni takaiskari takajarruletku alatukivarret taipui jne kertalaakista. Laitoin uuden nivelen ja tein vaijerista semmoisen lisä stopparin jos kuula pettää ottais vaijeri vastaan et kaikki ei särkyis. |
![]() |
| Luokat |
| patrol, porttaali |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Porttaali patikka evo II (Ens savut Om606:sta) | swamber | Maasturiprojektit | 271 | 25.11.2014 09:45 |
| Rock`n`Roll porttaali Bj (TIRRRHEESTI liikkuu taas) | kares | Maasturiprojektit | 353 | 25.02.2010 01:52 |
| M: Porttaali patikka | swamber | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 29.10.2008 22:57 |
| Porttaali patikka | swamber | Maasturiprojektit | 2 | 04.06.2007 21:21 |
| Porttaali patikka | swamber | Tekniikka & Jutustelu | 26 | 06.11.2005 14:59 |