![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Lainaus:
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Joo, täytyy hommata tommonen boschi, lattia lainehtii ja massat on sulanu rungosta mutta kone ei vaan käy vieläkään, polttoaineputkesta löysin painauman jossa se menee jarruputkien yli. En tiiä ahistasko niin paljon tuosta ja mikä siihen olis nyt just osunu..
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Tuli nyt mieleen se syöttöpumpun säätökalvo, voisko se aiheuttaa ton ja mistä sen voi tarkistaa?
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Pommitetaas vielä vähän, laitoin pullosta letkulla diisseliä kun arvelutti se kolhiintunut putki, käsipumpulla diisseli liikkuu ja pullon voi pumpata vaikka tyhjäksi, starttaamalla suutinputket auki räkii aluksi mutta aine ei pullosta vähene. Onkos tuossa erikseen joku siirtopumppu joka voisi hajota?
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Avaa siirtopumpulle (eli se missä käsipumppu on kiinni) tulevan dieselilinjan banjopultti, sen sisällä on karkeasuodatin.
Oletko varma että hehkut toimii paikallaan autossa? Ilman toimivia hehkuja ei 3B halua kylmänä käyntiin
__________________
Paino on voimaa, ylipaino on ylivoimaa! |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Tuleeko yhtään savua putkesta silloin kun starttaa?
__________________
.salon seudun OFF ROAD Ry. pari Toyotaa |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Jep, tuo suodatin täytyy tsekata heti tänään ja hehkuista en ole varma, mittasin ne irrallaan ja 0,9 näytti paitsi se yksi pimee, nyt on sekin uusittu ja laitettu paikalleen, hehkun valo palaa normaalisti, rele naksahtaa mutta milläs sen varmistaa että ne oikeesti hehkuu?
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
Pakoputkee en oo kattonu startatessa, imusarjasta kyllä pientä haikua pukkaa välillä ihme kyllä ja vähän märkä se on sieltä pohjalta kun kurkkaa sen läpän ohi..
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 4 (0 jäsentä and 4 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään Toyota 3b:hen turbotus paketti | reiska | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 04.09.2021 19:10 |
Toyota hj60 turbotus | kingkong78 | Tekniikka & Jutustelu | 25 | 05.09.2018 19:44 |
Ostetaan 2l2 turbotus | Hilux777 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 28.12.2017 11:35 |
Myydään Turbo / Turbotus setti Toyota Hilux, LJ70 | Fourmotion | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 7 | 15.06.2013 13:54 |
hj-60 turbotus | Toni.k | Tekniikka & Jutustelu | 33 | 12.10.2009 08:16 |