![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Mistä löytää -92 4runneriin uudet alatukivarren puslat kellään tietoa ? Ja kiitos paljon vastauksista. !
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Osaakos joku neuvoa mistä löytäisin hieman pidemmät kallistuksenvakaajan päät kun innostuin hieman korottamaan autoa. Vakiomittaset ei taida toimia niinkuin niiden kuuluisi toimia?
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Miksei toimi ?
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
En tiedä, sillä kysyinkin. Jos toimii niin sitten laitan vakiomittaset kiinni. Halusin vaan varmistaa asian.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
No nyt alkoi suunnittelun kukkanen eli takaikkuna temppuilemaan. Auki asentoon menee ongelmitta mutta kiinni laitettaessa jää noin 10 senttiä auki ja alkaa herätyskellolta kuulostava hälytysääni.
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Päivettiä!
Ostin -92 runnerin 3.0 bensalla. Startti naksuu välillä eli ei edes pyöräytä. Mistä saisi solenoidin kärjet tähän? Vironsivuilla olis myös uusi startti alta satasen mutta se on vaan 1kW eli eikös se ole aika tehoton kylmillä pakkasilla? Vai riittääkö siinä teho jos akku on kunnossa. On muuten perkeleen hyvä peli.
__________________
Kahta en vaihda: Stihl ja Toyota! |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Kiitoksia neuvoista. Ongelman ratkaisu oli että luukku ei ollut antureitten mukaan kiinni.
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
Nyt tapellaan sitten päästöjen kanssa. Ensiksi oli co kierroksilla liian korkea. vaihdoin erittäin likaisen ilmanputsarin uuteen mikä sai aikaan sen että meni muutkin arvot sekasin. lambda arvo oli ok. Autossa katalysaattori mallia biltema mikä speksien mukaan piti käydä 3 litraseen bensakoneeseen. Mutta olisiko kuitenkin liian tehoton kyseiseen kulkineeseen? Vaiko missä vika???
|
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Vai pystykös siihen tekemään ne vaikka kierretangosta. |
![]() |
Luokat |
4runner, toyota |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5059 | 22.09.2025 13:58 |
Patrol kysy/vastaa | jubet | Tekniikka & Jutustelu | 1806 | 24.10.2024 21:23 |
GM TBI kysy ja vastaa Palsta | Rytari | Tekniikka & Jutustelu | 145 | 19.11.2023 07:23 |
Mitsubishi L200 -kysy ja vastaa- | Jouni_S | Tekniikka & Jutustelu | 332 | 01.04.2023 15:38 |
Jeep Wranglerien kysy ja vastaa-Ketju | hoojii | Tekniikka & Jutustelu | 227 | 15.08.2020 20:03 |