![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Suhkot kovalla kiireellä koitettu rakentaa ja jonkuverra saatu tehtyäkkin. Nyt ois hitsattu ja maalattu akselit ja laitettu paikalleen seuraavaks pitäs niihin kehitellä paineilma sylinterit käyttämään lukkoja. Sisälokarit tein myös uudet kumista ja 2mm pe muovista. Vinssin narulle tuli tehtyä ohjuri jakolaatikon pulttejen alle. Vielä täytyy vesijohtoputki viritellä ohjureiden väliin. Lopuks kuva vielä kun on turvakaaret maaleissa
__________________
Instagram: TemmiTiimiMotorsport Facebook: TemmiTiimi TemmiTiimi MotorSport |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Hyvän näköistä
__________________
PäHäMa MMC Slck |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Hyvältä näyttää
. täytyis itsekkin kehitellä jotain tämän kaltaista
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Viime viikolla tuli tehtyä vähän murros jumppaa ja siinä samalla vaihoin uuet stefat / laakerit ja tiivisteet etu akseliin.
Sunnuntaina päästii metäs käymää ajelemas vikoja ulos eikä ihan turha ajo reissu ollu kun tukivars meni poikki nyt tehään uuet saumattomasta höyryputkesta niin jos ne alkais kestämää
__________________
Instagram: TemmiTiimiMotorsport Facebook: TemmiTiimi TemmiTiimi MotorSport |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Kiinnostaisi jonkinlainen tarkempi selostus vinssinarun juoksutuksesta/vinssin asennuksesta, ilmeisesti naru kulkee silmukoiden kautta takaa eteen tuossa 11.9. laittamassasi kuvassa ? Jos jaksaisit jossain välissä laittaa vaikka kuvasarjan vinssiltä kitaan asti eli kuinka toteutit sen. Miettinyt samanlaista viritystä itselleni. Miksi muuten ajattelit laittaa vesijohtoputken ohjureiden väliin...tulee mieleen jos sinne tukkoutuu esim kivi tai muta jäätyy talvella putken sisään...vai tarkoitatko jotain putken puolikasta suojakuoreksi...?
Viimeksi muokannut Ara : 18.09.2017 09:26 |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
__________________
Instagram: TemmiTiimiMotorsport Facebook: TemmiTiimi TemmiTiimi MotorSport |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Hyvä kiitos ! Kuvia odotellen sitten ja kerro käyttökokemukset virityksestä kun saat joskus sen testattua eli mikä toimii ja minkä ehkä tekisit toisin.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Suzuki sj410 offi projekti | Ruusulehto | Maasturiprojektit | 56 | 12.08.2016 18:46 |
| H2 offi projekti, kevyesti eteeenpäin. | H2 | Maasturiprojektit | 18 | 02.03.2008 22:28 |
| --|| Lada Niva -78 Offi projekti ||-- | Nipa | Maasturiprojektit | 109 | 08.08.2007 21:50 |
| M hilux offi projekti | O/M/V Muut | 9 | 16.10.2004 20:15 | |
| M:suzuki 413 offi projekti | O/M/V Muut | 5 | 27.09.2004 06:53 | |